Fotbal

Hanousek se vrátil z Turecka: Představte si nejhorší turbulence v letadle

Fotbalový obránce Matěj Hanousek, který se svou rodinou přežil v Turecku ničivé zemětřesení, měl štěstí v neštěstí. Tou dobou byl v moderním domě, který otřesy ustál a mohl se vrátit do Česka. O tom jaké to bylo v Turecku povyprávěl po příletu v rozhovoru pro TN.cz.

Zemětřesení v noci z neděle na pondělí v Turecku a Sýrii stálo život přes tisíc lidí. U tragické přírodní katastrofy byl i fotbalista Matěj Hanousek, který aktuálně hostuje ze Sparty v tureckém Gaziantepu.

Po strastiplné cest už je český obránce v Praze i se svou rodinou. "Poprvé v životě cítím pocit bezpečí," řekl Hanousek bezprostředně po příletu v rozhovoru pro TN.cz.

Jako fotbalista měl Hanousek trochu výhodu a mohl se dostat až do Česka i díky soukromému letadlu. "Trochu jsme zneužili postavení co máme. Normální lidi nemají šanci se odtamtud dostat. Nás tam bylo asi 6 hráčů, takže společně jsme dostali možnost odletět soukromým letadlem do Ankary. Pak jsme jeli autem do Istanbulu, kde jsme přenocovali a pak ráno letěli do Prahy," řekl Hanousek.

Související obsah

​Hanousek je rád, že je s rodinou v bezpečí a zpátky v Česku. " V Turecku v televizi neběželo nic jiného. Internetem kolují hrozné věci a vidím co kamarádi sdílí na instagramu, je to neštěstí," řekl český obránce. Sám měl štěstí, že žije v části Gazientepu, kde jsou samé nové budovy. "My jsme na okraji města, který je nově vybudovaný, takže tam ty budovy by to měly vydržet. Takže v okolí jsem neviděl skoro nic, jen vysklená okna, zničené střechy, ale ne že by něco bylo srovnané se zemí. To bude v centru, tam ty budovy nesou známky času," hodnotil škody po zemětřesení Hanousek.

"Seběhlo se to tak rychle, že jsem neměl do teď čas nad tím přemýšlet. Když se podívám zpětně, bylo to hrozné. Prostě to s vámi třese, ale nevíte, jestli je to normální. V téhle části Turecka jsou zemětřesení docela běžné," vyjádřil své pocity během zemětřesení Hanousek. "Šílený rámus v bytě, všechno lítalo vzduchem, praskali zdi. Představte si nejhorší turbulence v letadle, dejte si jí do ložnice a vydržte to půl minuty," dodal rodák z Prahy. Český fotbalista však věděl co má dělat: "V tom co dělat jsem poučený. V Česku vás to ale ani nenapadne."

Související obsah

​Turecká liga je zatím přerušená, ale mělo by se začít hrát už příští víkend. K tomu by se mělo vyjádřit vedení ligy v nejbližší době. "Klub začal hledat, kde bychom mohli být do doby, než se to tam vrátí do normálu," řekl český fotbalista. "Do Turecka poletím nejspíš brzo, do Gazientepu za dlouho," dodal na otázku, za jak dlouho se vrátí do Turecka.

"Psalo mi spoustu lidí, jestli jsem v pohodě. Já jsem skoro nikomu neodpovídal, protože na to nebyl čas, ale udělalo mi to radost. Manželka říkala, ať napíšu našim, že se nic nestalo. Zaplať pánbůh, že jsem to udělal, protože pak nám vypnuli internet," byl rád Hanousek, že se jejich rodiny o ně nemusely strachovat

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události