Fotbal

Kolaps a chvíle hrůzy. Kapitán Lutonu slavil postup v nemocnici

Kolaps a chvíle hrůzy. Kapitán Lutonu slavil postup v nemocnici
Fotbalista Lutonu Tom Lockyer | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Lutonu ve finále play-off porazili Coventry a zajistili si poprvé v historii postup do Premier League. Zápas ale krátce po výkopu poznamenala nešťastná událost. Hostující kapitán Tom Lockyer totiž přímo na hřišti zkolaboval a byl převezen do nemocnice. Postupové oslavy si tak osmadvacetiletý obránce vychutnal jen z nemocničního lůžka.

Na nepříjemné chvíle došlo ve 12. minutě, kdy se Lockyer vracel k vlastní brance a zničehonic se sesunul k zemi. Protože nedokázal ani vstát, přiběhli k obránci okamžitě zdravotníci, nasadili mu kyslíkovou masku a odnesli ho na nosítkách.

Když s ním opouštěli hrací plochu, byl už naštěstí při vědomí. Následně byl převezen do specializované nemocnice v severním Londýně na podrobné testy, kam za ním dorazila i rodina.

"Tom byl po kolapsu na hřišti převezen do nemocnice na další testy. Momentálně je s ním rodina. Všichni jsme s tebou, Locksi," uvedli zástupci klubu podle Daily Mail.

Utkání ale navzdory mrazivým okamžikům pokračovalo. A bylo hodně dramatické. Luton nakonec porazil Coventry na penalty a mohl odšpuntovat oslavy – poprvé v historii totiž postoupil do Premier League. 

Fotbalisté klubu z města, které se nachází severně od Londýna, to dokázali i přesto, že jim chyběl kapitán a jeden z nejlepších hráčů. Lockyer totiž vstřelil vítězný gól v semifinále play-off proti Sunderlandu a nedávno byl vyhlášen i nejlepším fotbalistou klubu za uplynulou sezonu. 

Související obsah

​Euforii a oslavy však musel sledovat jen z nemocničního lůžka. O jeho stavu informoval především jeho otec, který fanoušky i všechny ostatní uklidnil. "Tom je v pořádku. Velmi šťastný, ale také smutný, že nemůže být se svými spoluhráči," uvedl na svých sociálních sítích.

Svému kapitánovi vzdali hráči hold alespoň během oslav s trofejí. Šéf klubu ale přiznal, že myslí jen na Lockyera. "Musím být upřímný. Jediná věc, na kterou teď myslím, je Tom Lockyer. V této sezoně byl ohromný a zdraví a rodina je to nejdůležitější. Důležitější než fotbal, důležitější než tohle," uvedl.

​Hráči Lutonu se budou v příští sezoně potkávat i s hvězdou City Erlingem Haalandem, který letos neskutečně válí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události