Tenis

Pět českých tenistek v pondělí na FO vypadlo. Postoupila jen Vondroušová

Pět českých tenistek v pondělí na FO vypadlo. Postoupila jen Vondroušová
Petra Kvitová | Zdroj: Profimedia

Z pěti českých tenistek dokázala do druhého kola v pondělí postoupit pouze Markéta Vondroušová. Linda Fruhvirtová, Karolína Plíšková, Kateřina Siniaková, Petra Kvitová a Tereza Martincová se s turnajem loučí, aniž by vyhrály jediný set. V akci je ještě Tereza Martincová, která hraje s Jelenou Ostapenkovou. Kromě Vondroušové v ženské singlu z českých hráček zůstává ještě Karolína Muchová, Marie Bouzková, Linda Nosková, Barbora Krejčíková a Brenda Fruhvirtová.

Linda Fruhvirtová si letos v hlavní části antukového grandslamu zahrála poprvé. Los jí přiřadil jako soupeřku Anastasiji Pavljučenkovovou, které sice patří až 333. místo žebříčku, ale bývala i světovou jedenáctkou, vyhrála už 12 turnajů na okruhu WTA a v roce 2021 hrála finále French Open.

A byla to právě Ruska, kdo udával tempo zápasu. Fruhvirtové se nedařilo na servisu, kupila jednu dvojchybu za druhou a prohrála hned prvních pět gemů. Poté na příjmu dokázala odvrátit kanára a udržela si i jeden servis, ale následně Pavljučenkovová dopodávala set.

Před druhou sadou si Fruhvirtová převlékla šaty, ale ani tato změna nezabrala. Opět ztratila třikrát svůj servis a soupeřce ho vzala jen jednou. Za celý zápas Češka nedala žádné eso a udělala 11 dvojchyb a po hodině a 12 minutách vypadla z turnaje.

Související obsah

V prvním kole končí i světová šestnáctka Karolína Plíšková, která nestačila na 30. hráčku žebříčku Stephensovou. V prvním gemu měla brejkbol při servisu Američanky, ale nevyužila ho a poté prohrála i pět dalších gemů, takže první set skončila s kanárem.

Druhý set byl vyrovnanější, do stavu 3:3 si obě hráčky držely servisy a první brejk získala rodačka z Loun. Jenže poté ztratila také své podání a prohrála i zbylé dva gemy, tudíž i celý zápas. Plíškovou nepodržela její silná zbraň – servis. Eso nedala žádné a šest míčů darovala soupeřce dvojchybami.

Související obsah

​To Markéta Vondroušová se utkala s Američankou Parksovou, která je v žebříčku o 15 pozic nad ní. Parksová získala první dva gemy zápasu, ale pak získala čtyři hry v řadě Češka. Ve zbytku setu si obě hráčky držely podání, takže Vondroušová vyhrála 6:4.

V druhém setu to byl krátký proces. Česká tenistka soupeřce nadělila kanára, když pouze v jednom z gemů ztratila dvě výměny. Třikrát soupeřce povolila jeden fiftýn, dvakrát vyhrála čistou hrou a celou sadu získala za 23 minut. Ve druhém kole se Vondroušová utká s devátou nasazenou Ruskou Kasatkinovou.

Související obsah

​Do druhého kola se nepodívá ani Kateřina Siniaková. Česká tenistka mohla proti Američance Stearnsové dopodávat první set za stavu 5:4 a 6:5, ale nepovedlo se jí to, a nakonec prohrála v tie-breaku. Ve druhém setu si rodačka z Hradce Králové ani jednou neudržela svůj servis ztratila jej 2:6.

Ve večerním programu šla do akce Petra Kvitová, kterou čekala specialistka na antuku Italka Elisabetta Cocciarettová. Pro českou tenistku to byl v letošní sezoně teprve druhý zápas na drcené cihle, přičemž ten první prohrála s Němkou Niemeirovou. 

Nerozehranost byla na Kvitové znát. Jako první sice soupeřku ve třetím gemu brejkla, ale Italce se podařilo skóre otočit, za stavu 4:3 vzala Češce podání podruhé a první sadu ovládla 6:3. I do té druhé vstoupila o dost lépe. Dostala se do vedení 3:0 se dvěma brejky v kapse. Česká bojovnice se ale nevzdávala a snížila na 2:3. Další dvě hry ale šly na stranu Cocciarettové, a tak byla Kvitová pouhý jeden gem od konce v turnaji. 

Nakonec se ještě diváci v Paříži dočkali menšího dramatu. Kvitová snížila na 3:5 a poté i díky třem esům v řadě na 4:5. V desáté hře se dokonce dostala k brejkbolu. Ten ale neproměnila a nakonec prohrála 3:6 a 4:6. 

Uspět nedokázala ani Tereza Martincová. Proti favorizované Lotyšce Ostapenkové prohrála první set 6:3. Ve druhé sadě sice vedla 5:1, ale následně ztratila šest gemů v řadě a po výsledku 3:6, 5:7 se s Paříží loučí. 

Výsledky českých tenistů v prvním kole French Open:

A. Pavljučenkovová – L. Fruhvirtová 6:2, 6:2
Čas zápasu: 1:12

S. Stephensová – Ka. Plíšková 6:0, 6:4
Čas zápasu: 1:26

M. Vondroušová – A. Parksová 6:4, 6:0
Čas zápasu: 1:11

P. Stearnsová – K. Siniaková 6:7, 2:6
Čas zápasu: 1:41

E. Cocciarettová – P. Kvitová 6:3, 6:4
Čas zápasu: 1:28

J. Ostapenková – T. Martincová 6:3, 7:5
Čas zápasu: 1:45

Petra Kvitová se letos dostala do desítky nejlépe vydělávajících tenistů v historii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události