Tenis

Lehečka po pětisetové bitvě postupuje. Poprvé si na French Open zahraje 2. kolo

Lehečka po pětisetové bitvě postupuje. Poprvé si na French Open zahraje 2. kolo
Jiří Lehečka | Zdroj: Profimedia

Český tenista Jiří Lehečka ukončil sérii čtyř prohraných zápasů v řadě. V prvním kole French Open si poradil se světovým hráčem číslo 28 Janem-Lennardem Struffem, kterého v pětisetové bitvě porazil 7:5, 1:6, 6:3, 3:6 a 6:1. Ve druhém kole jej čeká Američan Marcos Giron.

Antuková sezona nezačala pro Lehečku špatně. V Monte Carlu a Banja Luce postoupil do třetího kola, ale poté se přestalo dařit. Přišly čtyři porážky v řadě, což dovršila předčasná skreč za stavu 0:4 na challengeru v Turíně. 

V pondělí si ale Lehečka vzpomněl na úspěšnou jízdu na Australian Open. Neměl to vůbec jednoduché. Proti němu stál Jan-Lennard Struff, který tento měsíc v Madridu postoupil do finále, kde až ve finále prohrál s Carlosem Alcarazem. V prvním setu se český tenista dostal rychle do vedení 2:0, ale soupeři se podařilo srovnat, až úvodní sada zamířila do vyrovnané koncovky. Za stavu 5:5 ale Lehečka brejkl soupeře znovu a následně úspěšně dopodával na 7:5.

Související obsah

​Druhý set se ale Lehečkovi nepovedl podle představ. Od stavu 1:1 prohrál pět gemů v řadě a tím i celý set 1:6. Třetí sada jej ale opět zastihla v lepším rozpoložení. Hned na úvod Němce brejkl a šel do vedení 3:0. Náskok si pohlídal až do konce a od postupu do druhého kola jej dělil jeden set. V následující sadě vedl český tenista už 3:1, ale poté podruhé v utkání ztratil pět her v řadě, a tak o vítězi musela rozhodnout pátá sada. 

V ní už Lehečka naprosto dominoval. Oklepal se z nepovedeného závěru čtvrté sady a šel do vedení 5:0. Celý set nakonec dovedl k vítězství 6:1 a postupuje dál. 

1. kolo French Open:

J. Lehečka –⁠ J. Lennard-Struff 7:5, 1:6, 6:3, 3:6, 6:1
Čas zápasu: 3:16

Jiří Lehečka byl v loňském roce hostem Snídaně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události