Tenis

Krejčíková se Siniakovou v Paříži končí po prvním kole. Padla i Vondroušová

Krejčíková se Siniakovou v Paříži končí po prvním kole. Padla i Vondroušová
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková | Zdroj: Profimedia

Nasazené jedničky a největší favoritky na titul Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou na tenisovém French Open nepřešly ani přes první kolo. V něm nestačily na japonsko-norský pár, kterému podlehly ve třech setech. Už v rámci druhého kola se s turnajem rozloučila také Markéta Vondroušová, která ve dvou setech podlehla nasazené devítce Kasatkinové. Naopak radost českým fanouškům udělala Karolína Muchová, která sice dostala kanára, ale do třetího kola postoupila.

Siniakové patří v čtyřhře první místo světového žebříčku, Krejčíková je na čtvrtém místě, takže veleúspěšný český pár vstupoval do letošního French Open jako první nasazený.

Do cesty se jim ovšem postavily Norka Ulrikke Eikeriová a Japonka Eri Hozumiová. V prvním setu Češky neztratily ani jedno podání a soupeřkám ho dvakrát sebraly, takže vše šlo podle předpokladů a vypadalo to na hladký postup favoritek.

Jenže na začátku druhé sady obě Češky o servis přišly. Brejk poté získaly oba páry, takže po výhře 6:2 japonsko-norského páru se šlo do rozhodující sady. V té už Češky nezískaly ani jeden brejk, naopak podání dvakrát ztratily, takže z turnaje vypadly a třetí titul na French Open nezískají.

Související obsah

Ve dvouhře se do druhého kola probojovala Markéta Vondroušová, ale tam narazila na nasazenou devítku Kasatkinovou z Ruska. První brejk zápasu získala hned v prvním gemu Češka, ale Kasatkinová jí to okamžitě vrátila. I v dalších gemech se obě tenistky praly o svá podání a k vidění byla řada brejkbolů na obou stranách. Jediný proměněný si ale připsala Ruska, která první sadu vyhrála 6:3.

V druhém setu Vondroušová ztratil hned první podání, ale ze stavu 0:2 dokázala otočit na 3:2. Vyrovnaný set okořenil i parádní vítězný úder mezi nohama v podání Kasatkinové, na který Ruska dokázala navázat ještě jedním brejkem na 5:4 a zápas poté zvládla dopodávat.

Radost českým barvám udělala alespoň Karolína Muchová, která zdolala 103. hráčku světa Nadiu Podoroskou, i když vítězství se nerodilo snadno. Muchová v prvním gemu zápasu ztratila servis, poté ho ovšem dvakrát v řadě vzala soupeřce a první set ovládla 6:3.

Související obsah

​Jenže druhý set byl pro Muchovou noční můrou. Uhrála jen deset míčků a dostala kanára. Ve třetím setu se ale zase vrátila, za stavu 3:3 vzala soupeřce podání a zopakovala to i za stavu 5:3. Po téměř dvouhodinové bitvě tak postoupila do třetího kola, kde se utká s vítězkou duelu Erraniové s Beguovou.

Jedinou další Češkou, která je ještě v turnaji, je Linda Nosková, na kterou čeká velká favoritka Jelena Rybakinová. Mezi muži je ve hře ještě Jiří Lehečka. Oba hrají ve čtvrtek.

Středeční výsledky českých tenistek na French Open:

Čtyřhra:

Eikeriová/Hozumiová – Siniaková/Krejčíková 3:6, 6:2, 6:2
Čas zápasu: 2:14

Chromačevová/Nosková – Panovová/Sizikovová 6:4, 6:4
Čas zápasu: 1:13

Bouzková/Sorribesová Tormová – Changová/Kulikovová – 3:6, 6:4, 6:2
Čas zápasu: 2:05

Dvouhra:

K. Muchová – N. Podoroská – 6:3, 0:6, 6:3
Čas zápasu 1:57

D. Kasatkinová – M. Vondroušová 6:3, 6:4
Čas zápasu: 1:44

Petra Kvitová se letos dostala mezi desítku největších boháčů v tenise:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události