Tenis

Francouzský tenista svou bitvou dojal Paříž. Rozplakal sebe i reportérku

Francouzský tenista svou bitvou dojal Paříž. Rozplakal sebe i reportérku
Gaël Monfils | Zdroj: profimedia.cz

Neuvěřitelnou bitvu sehrál na Roland Garros tenista Gaël Monfils. Francouzská ikona dokázala v prvním kole porazit Argentince Báeze v pěti setech po výsledku 3:6, 6:3, 7:5, 1:6 a 7:5. Po utkání pak Monfilsovi gratuloval celý pařížský kurt Philippa Chatriera. Pro 36letého hráče to bylo první vítězství od doby, kdy se stal otcem.

Gaël Monfils patří dlouhá léta mezi miláčky francouzského publika. V letošní sezoně se ale 36letý tenista trápí a ve hře je konec kariéry. Teď však Monfils ukázal svoji pověstnou bojovnost a v prvním kole na Roland Garros dokázal překvapit Argentince Sebastiana Báeze, kterému patří v žebříčku ATP 42. místo. 

Monfils, jenž se propadl až do čtvrté stovky žebříčku, od začátku předváděl svůj fyzicky náročný tenis a ke konci zápasu už Francouze chytaly křeče. Přesto nakonec dokázal zápas, který končil až v úterý po půlnoci, dovést do vítězného konce.

Související obsah

​"Hrál jsem plný adrenalinu. Upřímně, musel jsem požádat dav, aby křičel, a pak jsem se nějak vzpamatoval. Vím, že za to asi zaplatím. Ale doufám, že budu mít dnes (v úterý, pozn. red.) a zítra dobrou noc a ve čtvrtek budu připraven," prohlásil Monfils, který na kurtu v emotivním rozhovoru rozplakal i bývalou francouzskou tenistku a současnou reportérku Marion Bartoliovou. "Znám tě téměř 24 let, a to od tvých 14 let. Poslední set jsi sice prohrával, ale byla jsem si jistá, že se vrátíš. A ty jsi to udělal," řekla dojatě. 

Monfils v pátém setu prohrával už 0:4, jenže svou bojovností se dokázal vrátit a rozhodující sadu nakonec ovládl 7:5. Po zápase pak celý kurt Philippa Chatriera vybouchl nadšením. Gaël Monfils při odchodu ještě napsal na kameru jméno své dcerky Skaï, kterou mu v říjnu loňského roku přivedla na svět jeho životní partnerka – ukrajinská tenistka Elina Svitolinová.

Právě od doby, kdy se stal otcem, osmkrát prohrál a jedinou výhru si zapsal v Ostravě díky skreči soupeře. Nyní tedy poprvé vybojoval výhru pro svou dceru. "Když to bylo 0:3, říkal jsem si, že jsem ještě nevyhrál zápas od doby, kdy jsem se stal otcem. Má dcera je tady. Já potřeboval vyhrát," řekl po zápase. Ve druhém kole čeká na Monfilse světová šestka Holger Rune.

​Takhle to vypadá, když tenisové utkání přeruší divoká husa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události