Tenis

Propadák českých tenistek v Paříži! Z 12 jich do druhého kola postoupily jen 3

Propadák českých tenistek v Paříži! Z 12 jich do druhého kola postoupily jen 3
Tenistka Barbora Krejčíková | Zdroj: Profimedia.cz

Ani úterní zápasy se českým tenistkám nepovedly podle představ. Jedinou hráčkou, která dokázala postoupit do druhého kola, je Linda Nosková. Doplnila tak Karolínu Muchovou a Markétu Vondroušovou, které postoupily v neděli a pondělí. Další tři české tenistky v úterý vypadly, celkem jich úvodní kolo nedokázalo přelézt devět.

Marie Bouzková v prvním kole French Open čelila soupeřce, která není v optimální formě. Číňanka Xinyu Wangová posledních pět utkání prohrála a z toho čtyři na antuce, tudíž neměla v letošní sezoně jediný vyhraný zápas na drcené cihle. 

Začátek utkání nabídl vyrovnanou podívanou. Obě hráčky si držely své podání až do stavu 3:3, navíc nebyl k vidění ani jeden brejkbol. V sedmém gemu se ale Bouzkové podařilo vzít soupeřce servis čistou hrou, a tak se přiblížila k zisku prvního setu. Ten ale nakonec ztratila 4:6, protože následující tři hry šly na stranu Číňanky. 

Související obsah

​​Ve druhém setu se Bouzková dostala do trháku. Vedla už 4:1 se dvěma brejky v kapse. Soupeřce se sice podařilo snížit na 3:4, ale následně česká hráčka utekla do náskoku 5:3 40:0. Ani to jí ale nestačilo k tomu, aby druhý set dovedla do vítězného konce. O vítězce musel rozhodovat tiebreak, ve kterém sice rodačka z Prahy dotáhla ztrátu 0:4 na 4:4, ale nakonec zkrácenou hru ztratila 5:7. 

Lindě Noskové se už dařilo více. Mladá Češka nastoupila proti Černohorce Dance Koviničové a za stavu 3:2 v prvním setu jí vzala servis. Náskok brejku si udržela až do konce prvního setu a vyhrála 6:3. Za stavu 1:1 ve druhém setu se Koviničová nechala ošetřovat kvůli poranění zad. Hned následný gem ale ztratila podání, což ji přimělo utkání předčasně vzdát. I díky tomu Nosková postupuje do druhého kola, ve kterém se utká s Brendou Fruhvirtovou, nebo Jelenou Rybakinovou.

Související obsah

​Další vypadnuvší Češkou v prvním kole French Open se stala Barbora Krejčíková, která nestačila na Ukrajinku Curenkovou. V prvním setu se nedostala k žádnému brejkbolu, a naopak sama své podání dvakrát ztratila, a tak prohrála 2:6. Ve druhé sadě vedla Krejčíková 4:2, ale následně ztratila čtyři hry v řadě, a tak stejně jako loni končí v Paříži už v prvním kole.

Vítěznou premiéru na French Open nezaznamenala ani šestnáctiletá Brenda Fruhvirtová. Proti wimbledonské šampionce Jeleně Rybakinové sice předvedla bojovný výkon, ale nestačilo to. V prvním setu sice vedla 4:3 s brejkem, ale další tři gemy prohrála. I ve druhé sadě mladá Češka brejkla jako první, a to sice na 2:1, ale i tentokrát to byl poslední gem, který v sadě uhrála. Po 82 minutách prohrála 4:6 a 2:6.

Úterní výsledky českých tenistek v 1. kole French Open:

⁠Xin. Wang –⁠ M. Bouzková 6:4, 7:6(5)
Čas zápasu: 1:51

L. Nosková –⁠ D. Koviničová 6:3, 2:1 skreč
Čas zápasu: 0:55

L. Curenková –⁠ B. Krejčíková 6:2, 6:4
Čas zápasu: 1:29

J. Rybakinová –⁠ B. Fruhvirtová 6:4, 6:2

Kvitová je v desítce tenisových boháčů. Peníze nejsou tak důležité, říká Šafářová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události