Novak Djokovč letos svůj třetí titul z Toronta nezíská. Z turnaje se kvůli únavě odhlásil. Pořadatelé National Bank Open to v neděli večer oznámili na svých webových stránkách. Jeho místo v hlavní fázi pavouka převezme Američan Christopher Eubanks.
Novak Djokovič má za sebou náročný program. Před osmi dny odehrál finále Wimbledonu, kde v pětisetové bitvě podlehl Carlosu Alcarazovi, přičemž přišel o šestiletou neporazitelnost na travnatém grandslamu. 4. srpna jej měl čekat přechod na tvrdý povrch v kanadském Torontu, ale 36letý tenista se z turnaje odhlásil.
"Vždy jsem si pobyt v Kanadě užíval, ale po rozhovoru s mým týmem si myslíme, že je to správné rozhodnutí. Chtěl bych poděkovat Karlu Haleovi, řediteli turnaje, za pochopení tohoto rozhodnutí. Opravdu doufám, že budu mít další příležitosti hrát v Kanadě a v Torontu před skvělými diváky," řekl srbský hráč podle oficiálních stránek turnaje.
Neúčast světové dvojky a 23násobného grandslamového vítěze vedení turnaje zarmoutila. "Jsme zjevně zklamaní, že se Novak letos nezúčastní National Bank Open. Je to fantastický hráč a víme, že se naši fanoušci těšili, až ho uvidí na stadionu Sobeys. Bude chybět, ale stále máme potvrzený dlouhý seznam senzačních hráčů pro letošní turnaj, včetně 41 z 42 nejlepších hráčů světa," vyjádřil se ředitel turnaje Karl Hale.
Novak Djokovic se retire de #OBN23 en raison de fatigue. Le retrait fait en sorte que l’Américain Christopher Eubanks, quart de finaliste à Wimbledon, sera automatiquement admis au tableau principal.
Lire : ⤵️https://t.co/PyYtjyCn3z pic.twitter.com/bDWudDK5c9
Bývalý trenér Novaka Djokoviče Radek Štěpánek byl hostem Snídaně: