Velmi šokující přesun zvažuje závodník F1 Lance Stroll. Jezdec stáje Aston Martin cítí, že jeho stájový kolega Fernando Alonso je o něco lepší, a zvažuje přesun k úplně jinému sportu. Přemýšlí o tom, že by se stal tenistou.
Kanaďan Lance Stroll působí v nejprestižnější motoristické organizaci od roku 2017, závod dosud ale ještě nevyhrál, pouze třikrát se umístil na stupních vítězů a jednou se stal vítězem kvalifikace. Letos v týmu Aston Martin jezdí po boku Fernanda Alonsa, který je ovšem na trochu jiné úrovni.
Už šestkrát skončil na prvních třech místech a v celkovém pořadí letošní sezony je třetí za dvojkou z Red Bullu. Stroll byl letos nejlépe na čtvrtém místě a na stájového kolegu ztrácí propastných 102 bodů. A to může být jedním z důvodů, proč by Stroll mohl Aston Martin opustit dobrovolně.
Web PlanetF1 cituje podcast respektovaného Bena Andersona The Race Podcast, který zmiňuje, že by Stroll mohl změnit sport. "Objevily se zvěsti, že zvažuje přechod k tenisu," pronesl.
A nebylo by to tak velké překvapení. Stroll je fanouškem bílého sportu, a v minulosti si dokonce zahrál také s Australanem Lleytonem Hewittem, jenž vyhrál Wimbledon i US Open. A ukázal, že by se na tenisovém kurtu neztratil.
Lance Stroll played tennis as a PR stunt against Lleyton Hewitt a couple of years ago.
— Maxx | F1newsletter.com (@F1_Newsletter) August 24, 2023
Can someone rate his forehand and serve? https://t.co/fyrNoA1inh#F1 #Formula1 #ATP pic.twitter.com/CgwL2K3Nwh