Fotbal

Komentátor Tichava před LM: Černým koněm je Feyenoord, dobrý bude Lingr

Komentátor Tichava před LM: Černým koněm je Feyenoord, dobrý bude Lingr
Sportovní komentátor Vojtěch Tichava | Zdroj: TN Live

Už v úterý startuje nový ročník Ligy mistrů, ve kterém o nejcennější klubovou trofej opět zabojuje 32 celků. Pro web TN.cz se o nejlepší soutěži světa rozpovídal komentátor Vojtěch Tichava. Kdo podle něj zvítězí, kdo je černým koněm soutěže a jak se bude dařit českým fotbalistům?

Na co se těšit v novém ročníku Ligy mistrů?

Osobně se nejvíc těším na skupinu F, na kterou se těší asi každý. Letos tam je spousta zajímavých týmů jako Lens, Union Berlín nebo PSV Eindhoven. Ten hraje naprosto skvěle. Zajímavý bude Galatarasay, ale třeba Antverpy, to je pro mě poměrně neznámá. Těším se na to, co předvedou menší týmy ve skupinách, kde je třeba jen jeden favorit.

Z pracovního hlediska se těším na výjezdy, které budeme absolvovat. Nejbližším bude utkání Bayernu s Manchesterem United. Tam budeme s Františkem Strakou. Všechno to pak vygraduje finálovým zápasem ve Wembley.

Kdo se do finále dostane?

Manchester City bude jako vždy favoritem. Po loňsku se určitě uklidnil a systematicky posílil. Někde jsem viděl statistiku, že pravděpodobnost na vítězství City je 30 %, což je šílené číslo. Je fakt, že moc dalších týmů v takové formě tam moc není. Mohl by ještě Bayern s Kanem a Real Madrid s Bellinghamem. PSG nevěřím a pak už tam nikoho moc nemám.

Související obsah

Kdo by mohl být černý kůň?

Každý rok to poměrně daleko dotáhne Benfica. Opět půjde ze skupiny, tentokrát s Interem. Černý kůň ale za mě bude Feyenoord. Vyhráli ligu, jsou na vlně, dávají v lize hodně gólů. Navíc mají hratelnou skupinu. Hodně jsem se těšil na Lens, ale jsem zatím zklamaný z toho, co předvádějí ve Francii.

Kdo by mohl být nejlepším střelcem?

Hodně to záleží na tom, jak se dané kluby dostanou daleko. Kdyby hrálo finále City a PSG, tak by to bylo hodně vyrovnané. Mbappé letos opět ve Francii ukazuje, jak na tom je. Už dal sedm gólů ve čtyřech zápasech a asi mu bude vyhovovat, že odešel Neymar s Messim. Navíc mu svědčí příchod Dembélého, se kterým se zná od mládí. Pro mě je Mbappé momentálně nejlepší hráč na světě.

Jak moc bude chybět v Lize mistrů tým jako Liverpool?

V Anglii je ohromně těžké tu první čtyřku udělat. Já to Liverpoolu dlouhodobě poměrně přeji. Vždycky se mi líbilo, jak pod Kloppem hrál. Pak to bylo ale nějakou dobu stejné a trošku mě to bavit přestalo. Teď jsou tam noví hráči, tak je to opět zajímavější. Navíc mají nádherný stadion a úžasné fanoušky, takže ztráta to je. Na druhou stranu se říká o Newcastlu, že mají nejhezčí stadion s úžasnou kulisou. Ale Liverpool je tým s historií, který bude vždycky chybět. Je to podobné, jako by tam nebyl třeba Bayern.

Související obsah

Skupina smrti je skupina F. Kdo ze čtveřice Newcastle, PSG, Dortmund a AC Milán postoupí?

Myslím si, že postoupí z prvního místa postoupí PSG. Další tři týmy se budou obírat o body. Z druhého místa půjde Newcastle.

Těšit se můžeme také na čtyři Čechy. Komu se bude dařit nejvíce?

Podle mě se nejvíc bude dařit Lingrovi. Do Nizozemska vletěl parádně, dal gól, měl tam i asistenci. Zatím chodí jako střídající hráč, ale myslím, že se v průběhu sezony probojuje do základní sestavy. Škoda, Juráska, který se zranil, protože ten se uvedl také skvěle. Dobrých levých obránců moc není.

Související obsah

Kde by mohlo být největší překvapení?

Asi ve skupině A, kde by postoupil Galatasaray na úkor Manchesteru United, který momentálně nemá úplně ideální formu. Ale samozřejmě Manchester by měl na 90 % postoupit.

Jaká byla nejlepší atmosféra, kterou jste zažil?

Asi loni při zápase Plzně v Miláně. Jak zpívají na začátku, to bylo neuvěřitelné. Po zápase jsem šel dělat ankety a jakmile se zapnula kamera, tak nás fanoušci nenechali vůbec nic natočit. Fanaticky kolem nás slavili a s kameramanem jsme měli strach, že nás ušlapou.

Podívejte se, jak vypadají základní skupiny letošní Ligy mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události