APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Suárez a Messi založili nový klub, název bude podle jejich jmen

Lionel Messi a Luis Suárez
Lionel Messi a Luis Suárez | Zdroj: Profimedia

Dlouholetí spoluhráči z Barcelony i z Interu Miami Lionel Messi a Luis Suárez založili profesionální fotbalový klub Deportivo LSM, který bude hrát čtvrtou ligu v Uruguayi. V názvu klubu jsou iniciály obou hráčů.

Největší hvězdy svých reprezentací spolu hrály šest let v Barceloně, kde společně vyhrály čtyřikrát LaLigu, jednou Ligu mistrů a čtyřikrát Copa del Rey. Momentálně působí v Interu Miami v severoamerické MLS.

Uruguayský střelec a jeho rodina otevřeli v roce 2018 sportovní komplex v Ciudad de la Costa blízko Montevidea. Nyní do tohoto projektu přizval i držitele osmi Zlatých míčů Lionela Messiho. 

"Chci uruguayskému fotbalu, který miluju a v němž jsem vyrůstal, nabídnout příležitosti pro růst dětí a teenagerů," řekl Suárez na síti X.

Související obsah

​"Chci Luisovi poděkovat za to, že mi dal tuto příležitost a pozval mě, abych se podílel na tomto projektu v klubu, který on a jeho rodina budují už mnoho let. Je mi ctí a radostí připojit se k Luisovi při trénování mladých sportovců v Uruguayi," uvedl Messi v oficiálním prohlášení nového klubu. "Doufám, že svými zkušenostmi přispěji k projektu, aby mohl dále růst, a především že budeme moci dále být spolu," dodal legendární Argentinec.

TN.cz,

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události