Fotbal

Slavia loví Šmicera. Podaří se?

Slavia loví Šmicera. Podaří se?

Fotbalová Slavia, kterou v létě čeká boj v předkolech Ligy mistrů, sice možná přijde o některé své současné hráče, na druhou stranu se ale snaží do týmu ulovit hvězdu. Tou by měl být Vladimír Šmicer.


Šmicer je priorita 

"Ano, naší prioritou je získat Vláďu. Už jsme jednali s jeho agentem, on sám by se rád vrátil domů, pokud nedostane zajímavou nabídku ze zahraničí," přiznal generální ředitel SK Slavia Petr Doležal.

Jednání se svým někdejším klubem nezastírá ani sám Šmicer. "S rodinou už bychom se chtěli vrátit, ale pokud by přišla opravdu zajímavá nabídka ze zahraničí, ještě bychom možná rok zůstali. Je to padesát na padesát. Slavia je mou srdeční záležitostí, rád bych se vrátil, když bude zájem," potvrdil sám Šmicer.

Jiní odejdou?

Šmicer by tak mohl alespoň částečně zacelit rány, které by mohla Slavia utrpět odchody některých opor. "O Lukáše Jarolíma se zajímá italská Siena, úmysl změnit klub oznámil Tomáš Hrdlička. Jemu, stejně jako Standovi Vlčkovi, jsme ale nabídli nové smlouvy. Doufám, že se dohodneme," doplnil Doležal. "Ve Slavii jsem od malička, cítím, že potřebuji změnu. Uvidíme, jaké budou nabídky, nebráním se ani Slavii. Zahrát si předkolo Ligy mistrů může být zajímavé, takže uvidíme," řekl jeden z možných odcházejících Tomáš Hrdlička, o něhož se údajně zajímá Jablonec.

Zájem by mohl být i o slovenský obejv z kraje slávistické zálohy Dušana Šventa. "Toho si ale ceníme vysoko," snažil se případné zájemce odradit Doležal.

Oproti tomu trenér Karel Jarolím má jasno. Šmicera by si do týmu přál, stejně jako další hráče. "Rád bych tým doplnil na každém postu o jednoho zkušeného fotbalistu," prohlásil Jarolím.

 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události