Zpravodajství

Pobouření pacienti: lékárna účtuje dvojí ceny

Ústavní lékarna má různý metr na ceny léků. Česká obchodní inspekce vyrazí na kontrolu do měsíce.

Ústavní lékárna pražské vinohradské nemocnice účtuje dvojí ceny. Má speciální sazbu pro zákazníky "z ulice" a pro svého provozovatele - nemocnici. A rozdíly v cenách jsou opravdu velké, běžní zákazníci platí o desítky procent více.


Petra Sekerová koupila v lékárně přípravek Nutriton. Až doma zjistila, že cena na krabičce a účtence se liší. "Rozdíl je 73 korun, a to je nehorázné,“ stěžuje si Petra Sekerová.


Naštvaná zákaznice se samozřejmě do lékárny vrátila, aby zjistila, proč musela zaplatit víc. "Řekli mi, že mají dvojí ceny. Jedny pro nemocnici a druhé pro zákazníka, který přijde z ulice,“ vypráví paní Sekerová.

 

A vedoucí lékárny to jen potvrzuje. Prý rozdílné ceny pro zákazníky a nemocnici jsou zcela běžné. “Jednoznačně je to nepřípustné a v rozporu se zákonem,“ prohlásil redakcí oslovený právník Daniel Šulc.

 

Lékárna se hájí tím, že zboží s cenovkami pro nemocnici se vůbec nemělo dostat na pult. Vedení lékárny i nemocnice teď bude muset svou cenovou politiku vysvětlit kontrolním orgánům. Česká obchodní inspekce vyrazí na kontrolu do jednoho měsíce, pokud se prokáží opravdu dvojí ceny, hrozí nemocnici až mnohamilionová pokuta.

sn s přispěním Tomáše Hauptvogela, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz