Zpravodajství

OP Prostějov v Jeseníku chce skončit

Dopis o konci jesenické pobočky OP Prostějov dostal už tamní úřad práce.

Na Jesenicku hrozí nárůst nezaměstnanosti. Tamnější pobočka Oděvního podniku Prostějov pravděpodobně na konci dubna skončí. Bez práce by zůstalo asi 300 lidí.

 

Do konce měsíce by se bez práce mohlo ocitnout až tři stovky lidí. V regionu, kde je dvacetiprocentní nezaměstnanost je to obrovský problém.

 

Vedení firmy ale zatím definitivní ukončení pobočky nepotvrdilo. Dopise prý jen preventivním preventivním nahlášením.

 

Osud zadluženého podniku je teď pouze v rukou věřitelů.

 

Podívejte se na reportáž pod titulkem článku
 

Vanda Rajnochová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz