Zpravodajství

Zaměstnanci OP Prostějov dostali bleskové výpovědi

Zaměstnanci známé oděvní firmy OP Prostějov jsou šokováni bleskovými výpověďmi, věřili, že se krach textilky podaří odvrátit. Uvedl to Český rozhlas.

Podniku, který je od ledna v úpadku, se nepodařila reorganizace a propouští 150 lidí. Propuštěné během pátku přijímali do evidence uchazečů o zaměstnání pracovníci úřadu práce přímo v prostorách firmy.

 

„Jsou to většinou zaměstnanci z oboru oděvnictví, poptávka po této profesi zrovna moc velká není,“ řekl v rozhlase Jiří Nutil z Úřadu práce Prostějov. „Takže budou probíhat různé rekvalifikace, budeme využívat projekty Evropského sociálního fondu, možná také veřejně prospěšné práce. Budeme jim nabízet i volná místa z jiných okresů, například tady pro okres Prostějov je dobře spádový okres Olomouc,“ dodává.

 

Poslední masivní propouštění pracovníci závodu v Prostějově zažili před rokem. Výpověď tehdy dostaly zhruba dvě stovky lidí. Podnik má nyní asi 1 500 pracovníků, dalších 300 je na mateřské či rodičovské dovolené.

 

PSALI JSME: OP Prostějov v Jeseníku chce skončit

 

O dalším osudu prostějovské textilky a dalším postupu se rozhodne za měsíc na schůzi věřitelů. OP dluží zhruba 1,6 miliardy korun. Soud začátkem března společnosti povolil reorganizaci. Vedení firmy ale od plánu jej předložit odstoupilo, neboť nesehnalo peníze na provoz.

mra, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz