Zpravodajství

Černí pasažéři dluží v Hradci Králové miliony

Téměř sedm milionů korun už dluží černí cestující dopravnímu podniku v Hradci Králové.

Přestože jsou pokuty citelné lidí, kteří jezdí bez lístku stále přibývá. Loni jich bylo devět tisíc. Výraznější hrozbou nejsou ani exekuce. Město proto hledá další možnosti, jak neplatičům ztížit život.

Lístek na MHD stojí v trafice 14 korun, u řidiče o korunu více. Jenže právě bez platného lístku každoročně do autobusů nebo trolejbusů nastoupí tisíce lidí.

V roce 2009 revizoři přistihli 8300 neplatičů, vloni už to bylo bez mála 9000.

Místo 14 korun mohou ve finále neplatiči zaplatit i tisíckrát víc. Pokud totiž pokutu ignorují, dopravní podnik má přesný postup, jak své peníze vymoci.

Několika dobrodruhům z Hradce Králové se už pokuty včetně veškerých penále pohybují v desítkách tisíc korun.

Stoupá také počet agresivních černých pasažérů. V roce 2009 byl po útoku jednoho z nich jeden revizor v pracovní neschopnosti. Vloni už to byli tři.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz