Zpravodajství

Sopka na Bali se probrala k životu. Letecký provoz na ostrově je ochromen

Sopka uvěznila na indonéském ostrově Bali tisíce turistů, píše agentura AFP. Celkem 16 letů z Bali a na Bali bylo v pátek zrušeno pro sopečný popílek, který vulkán chrlí do ovzduší.

Čtrnáct letů zrušily aerolinie už ve čtvrtek. Na Bali tak zůstávají dvě tisícovky turistů, které už měly odletět. Jiní se do turistického ráje zase nemohou dostat.

Sopka Bromo na ostrově Jáva se k životu probudila loni v listopadu. V uplynulých dnech sloup dýmu stoupající z jejího kráteru zesílil. Vystoupal do výše šesti kilometrů a zasáhl letecké koridory.

Podívejte se na záběry z okraje vulkánu Bromo:

ČTĚTE TAKÉ:

VULKÁN SE PROBUDIL! Japonská sopka chrlí popel a kouř!

Lety zrušily společnosti Air France, KLM, Cathay Pacific, Virgin Blue, JetStar a Valu Air. Některé aerolinky však na Bali stále létají. "Rozhodnutí záleží na letecké společnosti," řekla Sherla Yunitaová z letiště Denpasar na Bali.

Indonéské souostroví leží v tichomořském ohňovém prstenci, pásmu s vysokou sopečnou a seizmickou aktivitou.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz