Zpravodajství

ZNECHUCENÍ politického vězně! Když jsem slyšel Grebeníčka, málem mi puklo srdce...

Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček ohnivým projevem vytočil ty, kteří museli za komunismu sedět v kriminálech kvůli odporu k režimu.

Ve zhruba hodinovém proslovu Grebeníček například řekl, že předkládaná novela je pokusem legalizovat minulé zločiny.

ČTĚTE TAKÉ:

NESTOUDNOST! Rudý Grebeníček přirovnal odboj proti KSČ k terorismu!"Adorace teroristických aktů minulosti nemá oporu ani v realitě a právních normách minulosti ani v právním řádu současnosti," rozčiloval se Grebeníček. Stihl se zmínit také o hasičích, bratrech Mašínech, Václavu Havlovi, Josefovi Dvoreckém a Jiřím Dienstbierovi. To nevydrželi koaliční poslanci, kteří opustili jednací sál.

Senátor Jaromír Štětina na webu zveřejnil dopis, který mu poslal politický vězeň z dob komunismu Jiří Kubík.

"Hlavní slovo však měl komunista Miroslav Grebeníček a jeho kolegové, kteří v nenávistném projevu, přesně kopie z února 1948, rehabilitovali celý komunismus, odsoudili dnešní kapitalismus a hlavně odsoudili nás politické vězně,“ napsal v dopise Kubík.


"Nás vězně opakovaně a důrazně označil za nejsprostší teroristy a prachobyčejné vrahy nezasloužící sebemenší uznání veterána anebo odškodnění. Zasloužící pouze odsouzení,“ píše Kubík.

Strach z návratu totality

"Bylo to strašné. Pochopil jsem, že se u nich ani za dvacet jedna let nic nezměnilo a že nebýt revoluce anebo vyhrát dnes komunisti volby, tak jsem dnes jako vládní stranou označený sprostý terorista a prachobyčejný vrah za své požadavky na mé politické rehabilitování zákonem o veteránech visel na provazu s utaženou smyčkou kolem krku a to na stromě před mými okny, na který se právě teď s naprostou hrůzou dívám,“ podotýká bývalý politický vězeň.


"Rozbušilo se mi po projevu schvalovatele teroru a politických vražd Grebeníčka srdce a pokoušel se o mne infarkt. Takový děsivý pocit jsem zažil naposledy v minkovických komunistických kobkách Vondrušky, Burdy, Šimka, Jakeše, Husáka a Štrougala před 27 lety, kde nikdy nebylo jisté, zda z nich ještě vyjdu živý nebo chcípnu ukopán,“ píše emotivně Kubík.


"Necítím se tu dobře a mám už zase strach,“ dodává Kubík.


Tady si můžete přečíst celý dopis Jiřího Kubíka

Zdroj: Facebook official
Zdroj: Facebook official
Zdroj: Facebook official


 

ora, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz