Během pohřební ceremonie poblíž města Péšávar na severozápadě Pákistánu vybuchla bomba. O život přišlo 24 lidí a desítky dalších utrpěly zranění.
Podle prvních zpráv šlo o sebevražedného atentátníka, jehož útok byl namířen na členy místní protitalibanské domobrany, kteří se účastnili pohřbu ženy jednoho ze svých kolegů.
Vlna násilí v Pákistánu má od července 2007, kdy armáda vytlačila islamistické radikály z mešity v Islámábádu, na svém kontě již čtyři tisíce obětí.
Hlavním cílem islamistických ozbrojenců jsou příslušníci bezpečnostních složek, krvavou daň si ale jejich útoky vybírají i na civilistech.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz