Obézní britské dvojici úřady odebraly čtyři děti, protože je nechali příliš ztloustnout. Možná půjdou k adopci a rodiče už je nikdy neuvidí! Informuje o tom server Daily Mail.
Sociální pracovnice odebraly zkoprnělým britským rodičům tři dcery a jednoho syna a oznámily jim, že děti mohou být umístěny do pěstounské péče bez možnosti kontaktu nebo přímo dány k adopci.
Stalo se tak po opakovaných varováních ohledně nezdravé váhy dětí a po dvouletém pečlivém sledování rodiny.
Pětapadesátiletý otec k tomu řekl: "Mít u každého jídla sociální pracovnici je nesnesitelné. Chci, aby ostatní rodiče viděli, k čemu až to může vést. O naše děti budeme bojovat jako lvi."
Dvaačtyřicetiletá matka dodala: "Možná nejsme dokonalí rodiče, ale své děti milujeme. Představa, že už bychom je nikdy neviděli, je nesnesitelná. Jsou obézní po nás a prostě nezhubly. Ale my jsme pro to udělali všechno."
Pokud půjdou jejich děti ve věku jeden rok, pět, sedm a jedenáct let k adopci či do pěstounské péče. Rodiče s nimi budou mít zakázaný styk.
Pár má ještě další tři děti, rovněž obézní. Syna(12) a dvě dcery (12 a 3).
Celý případ vyvolal v Británii obrovské pozdvižení, protože kdyby zde měly úřady odebírat rodičům děti jen proto, že jsou tlusté, musely by je odebrat polovině země.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz