Zpravodajství

Řidič srazil chodce a ujel! Muž v nemocnici zemřel!

Jednadvacetiletý mladík, kterého v srpnu ve Velešíně na Českokrumlovsku srazil osmnáctiletý řidič a z místa ujel, v nemocnici tento týden zemřel. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí policie Michaela Pavlíčková s tím, že pachatele události policie stíhá.

Mladík, který patřil ve Velešíně k dobrovolným hasičům a také závodně tancoval, zemřel tento týden na následky rozsáhlých poranění, které utrpěl, když jej v srpnu srazilo vozidlo. Mladík za volantem mu neposkytl pomoc a z místa ujel. Nakonec se však sám na policii přihlásil.

“Mladík byl obviněn z ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci těžce zraněnému. Kromě uvedených trestných činů má mladý muž zřejmě na svědomí také majetkovou trestnou činnost, jako jsou krádeže, vloupání do aut a podobně,“ uvedla policejní mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:
SMRTELNÁ NEHODA! Proč vjelo auto do protisměru?


Protože zraněný mladík v nemocnici zemřel, může být stíhání rozšířeno pro ublížení na zdraví s následkem smrti. Viníka tak možná čeká několik let vězení.

Na jihu Čech to byl druhý případ, kdy vozidlo srazilo člověka na silnici a ten zemřel. V létě se podobný případ stal také u Soběslavi na Táborsku, kde zahynul rovněž mladý muž. Zemřel na místě, když se nad ránem vracel ze zábavy. Viníka také stíhá policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz