Zpravodajství

Za dva dny vlaky zabily čtyři lidi, pátý je v kritickém stavu!

Už čtyři mrtví a jeden těžce zraněný - taková je smutná bilance víkendových nehod na železnici. Ve všech případech vlaky zabíjely osamělé chodce na kolejích.

Smrt v Běchovicích

První tragická událost se odehrála v noci na sobotu na pražském nádraží v Běchovicích. Nákladní vlak tam srazil a zabil člověka. Nehoda se stala přímo u jednoho z nástupišť, kde nákladní vlak jedoucí směrem na Kolín zachytil zatím blíže neurčenou osobu. "Totožnost nalezeného muže neznáme," sdělila Mediafaxu mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Policie případ dále vyšetřuje.
 

Mrtvá babička na Blanensku

Jen o pár hodin později vlak zabíjel nedaleko obce Lhota Rapotina na Blanensku. Opět šlo o nákladní vlak, který tentokrát srazil dvaaosmdesátiletou seniorku. Ta na místě zemřela.
 

Tragédie se stala krátce před polednem na železniční trati mezi obcemi Rájec - Jestřebí a Skalice nad Svitavou. "Na jednu hodinu zde byl zcela zastaven provoz, poté začaly vlaky jezdit sníženou rychlosti po jedné koleji," komentoval následky nehody mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
 

Podle blanenské policejní mluvčí Ivy Šebkové šla žena v kolejišti a na výstražné houkání strojvedoucího nereagovala. "Strojvedoucí už nedokázal srážce zabránit. Žena zemřela na místě," dodala Šebková.
 

Nález těla na kolejích v Brandýse nad Orlicí

Také v neděli pokračovala série železničních tragédií. Už ve čtyři hodiny ráno našel svědek mrtvého muže v kolejišti u Brandýse nad Orlicí na Orlickoústecku. Policisté zjišťují příčinu smrti, informovala agenturu Mediafax policejní mluvčí Iveta Lehká.
 

"Svědek oznámil nález mrtvé osoby telefonicky kolem čtvrté hodiny ráno," uvedla Lehká. Policisté událost vyšetřují. Prověřují, zda příčinou úmrtí mohla být srážka s vlakem, jde ale o jednu z vyšetřovacích verzí. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského po trati v noci vlaky téměř nejezdí, proto nebyla nutná žádná opatření.
 

Neznámého muže srazil vlak u Brodku na Přerovsku

Neštěstím však stále není konce. Rovněž v neděli ráno, po šesté hodině, srazil vlak poblíž Brodku u Přerova muže. Ten na místě zemřel, informovala agenturu Mediafax policejní mluvčí Jitka Dolejšová. "Totožnost muže zatím neznáme," uvedla Dolejšová.
 

Tragická dopravní nehoda se stala v 6.15 na trati mezi Brodkem u Přerova a Grygovem, kde ráno projížděl nákladní vlak. Důležitá trať byla do osmi hodin uzavřena, vlaky na místě stály. Nyní už je podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského opět průjezdná.
 

Mladý muž v kritickém stavu

Velmi vážné zranění si vyžádala dosud nevyjasněná nehoda na nádraží v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku. V neděli dopoledne tam vlak nejspíš srazil mladého muže. Detaily nehody se vyšetřují a policisté ještě její přesný průběh neznají.
 

Nehodu oznámil strojvedoucí vlaku, který muže přejel. Je ovšem možné, že muže srazil už předchozí projíždějící vlak. Nehodu sice přežil, ale je v kritickém stavu. Vrtulník ho letecky přepravil do nemocnice v Brně.
 

Umíralo se i pod koly aut a také pod tramavají

O víkendu se však umíralo se i mimo koleje. Zabíjela auta a dokonce i tramvaj. Více se dočtete na následujících odkazech:
 

Tragický víkend v dopravě. Zemřelo už sedm chodců

Hrůzná nehoda 4 aut: 1 mrtvý 7 raněných, silnice na Písek uzavřena

gar, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz