Zpravodajství

Nechutný útok v jihlavské zoo! Plameňáka někdo ubil kamenem

Přímo ve výběhu jihlavské zoo někdo zabil chovnou samici plameňáka. Ptákovi vandal rozbil hlavu kamenem.

Plameňáka neznámý vandal zabil přímo ve výběhu v neděli odpoledne. Zřejmě jej trefil kamenem do hlavy. "Pitva prokázala, že plameňák uhynul po úderu tupým předmětem do hlavy,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová.


Podle zoologa Jana Vašáka šlo desetiletou chovnou samici, která každý rok vyvedla mládě. Škoda byla vyčíslena na třicet tisíc korun, ztráta je to pro zahradu ale především po chovatelské stránce.

Navíc nejde o první případ. "Před rokem jsme museli utratit plameňáka poté, co mu někdo ve výběhu zlomil nohu,“ řekla mluvčí zahrady Kateřina Kosová.

Po vandalovi, který v neděli zvíře zabil, pátrají policisté. "Na ptáka někdo zaútočil v neděli v době mezi polednem a pátou hodinou večer,“ uvedla Kroutilová s tím, že policie žádá o pomoc případné svědky. Pachatele čeká obvinění z přečinu poškození cizí věci.

tn.cz / dv
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz