APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

V olomouckém babyboxu někdo odložil půlročního chlapečka

V olomouckém babyboxu někdo odložil půlročního chlapečka
Zdroj: Mediafax

Půlročního chlapečka někdo odložil včera večer do olomouckého babyboxu. Dítě je v pořádku, podle lékařů nemá žádné známky fyzického strádání.

V babyboxu nebyly žádné doklady ani dopis, který by odkazoval na chlapcovu totožnost. Pohyb v babyboxu spustil v pondělí asi deset minut po 21. hodině zvukovou a světelnou signalizaci na sesterně Novorozeneckého oddělení. Personál byl u dítěte během několika minut. Babybox je umístěn na vnějším plášti budovy porodnice v areálu Fakultní nemocnice Olomouc.

"Chlapec byl čistě oblečený, lehce vystrašený, nejevil ale známky hladu ani jiného fyzického strádání, což potvrdil i lékař, který jej vyšetřoval,“ uvedl mluvčí nemocnice Egon Havrlant s tím, že věk dítěte je podle odborníků přibližně šest měsíců.

Tomášek, jak mu začaly sestry na novorozeneckém oddělení říkat, byl právě vzhledem k věku přeložen na kojenecké oddělení dětské kliniky fakultní nemocnice, kde o něj nyní pečují. Trápí jej pouze lehká rýma, jinak je podle odborníků zdravotně zcela v pořádku.

Související obsah

Sociální oddělení nemocnice o nálezu chlapce informovalo orgán sociálně právní ochrany dětí Magistrátu města Olomouce a policii. Magistrát se v takových případech stává opatrovníkem a žádá soud o rozhodnutí o dalším umístění dítěte, pokud bude jeho zdravotní stav bezproblémový.

Tomášek je čtvrtým dítětem odloženým do babyboxu v areálu olomoucké fakultní nemocnice. V roce 2007 v něm nemocniční personál našel několik hodin starého chlapečka, o rok později asi dvě hodiny starou holčičku a naposledy loni v listopadu asi rok a půl starého chlapce.

tn.cz / mediafax / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz