Zpravodajství

Česko bude mít vlastní moře! Nadšenci plánují zatopit doly

Mrzí vás, že Česká republika nemá moře? Vypadá to, že tohle mínus by se mohlo změnit.

Skupina nadšenců plánuje, že by zaplavila rozsáhlé doly na severu Čech vodou z Baltského moře. Pro svůj nápad už dokonce začali sbírat mezi lidmi podpisy, aby návrh mohli předat vládě.
 

Podkrušnohoří je nyní nechvalně proslulá měsíční krajina. To chce ale několik lidí radikálně změnit. Jasná představa už je dokonce i o tom, jak by se moře mělo jmenovat. Inspirace se hledala na Měsíci. Říkalo by se mu moře Klidu. O plánu jako první informovala portál iDnes.cz.
 

Zdroj: TV Nova

 

Mořskou vodu by na sever Čech chtěli autoři projektu dostat jednoduše - hodně dlouhým potrubím, které by slanou vodu čerpalo z Baltského moře. "Čím déle se tím zabýváme, tak vidíme, že ty technické možnosti ve světě jsou. Třeba Libye, tam mají vodovody, které vedou tisíce kilometrů."říká Jan Plíšek, autor projektu.


Délka pobřeží by měla dosáhnout neuvěřitelných 120 kilometrů. Sahalo by od Teplic až po Kadaň. Jenže moře by z mapy vymazalo například Bílinu nebo Most. Přestěhovat by se muselo 300 tisíc lidí.
 

Projekt už svými podpisy podpořily desítky lidí. Pokud se mu podaří prorazit, autoři slibují opalování na české mořské pláži už za 30 let.
 

vrl s přispěním Martina Kočárka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz