Zpravodajství

Horolezci došly síly 40 metrů nad zemí, pomohli mu hasiči

Horolezci došly síly 40 metrů nad zemí, pomohli mu hasiči
Zdroj: Mediafax

Brněnští hasiči zachránili život třiadvacetiletému amatérskému horolezci, který bez techniky a zajištění lezl na skálu v lomu Hády v Brně-Maloměřicích. Muži došly ve čtyřicetimetrové výšce síly a zůstal ve stěně, uvedl mluvčí záchranářů Jaroslav Haid.

Mladíkovi přitom chyběly ke zdolání skály pouhé dva až tři metry. "Tam však vyčerpanému muži došly síly, nemohl nahoru ani dolů," řekl Haid.
 

O nesnázích amatérského horolezce uvědomili hasiče svědci jeho výstupu. Záchranáři po příjezdu k lomu podle Haida viděli, že vyčerpaný mladík se z posledních sil drží malého skalního výběžku nad čtyřicetimetrovou hloubkou a o jeho životě budou rozhodovat minuty.
 

Hasiči proto o kmen stromu nad skálou rychle ukotvili lano a jeden z lezců slanil k mladíkovi. "V okamžiku, kdy se lezci podařilo mladíka připoutat na záchranný postroj k sobě, se uvolnil a spadl dolů kus skály, na kterém se dosud držel," popsal drama ve stěně Haid.
 

K vyčerpanému muži se po laně ve stejné chvíli spustil další hasič – lezec a mladíka oba záchranáři pomocí horolezecké techniky spustili dolů. "Tam vyčerpaného amatérského horolezce zraněného padajícím kamením předali do péče zdravotníků," řekl Haid.

fim, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz