Co vysvětlovat má ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Zaříznul totiž ředitelku plzeňské fakultní nemocnice. A to i přesto, že je díky ní nemocnice jedna z nejúspěšnějších v zemi.
Konec Jaroslavy Kunové přitom přišel jen krátce poté, co si další člen kabinetu - ministr vnitra Milan Chovanec, stěžoval, že lékaři v Plzni zanedbali svou práci a kvůli tomu měl pooperační komplikace, píše MF DNES.
"Fakultní nemocnice Plzeň přitom pod vedením Jaroslavy Kunové patří k nejlépe hospodařícím v zemi. Odpovídají tomu i mzdy lékařů a sester i to, že nemocnice má na účtu stamiliony korun," připomíná deník.
Chovanec i Nmeček nicméně popírají, že by šlo o pomstu. Tak jako tak se ovšem druhý jmenovaný bude muset zodpovídat z náhlého odvolání ředitelky nemocnice před sněmovním výborem.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz