Zajímavosti

Už dnes se objeví SUPERMĚSÍC! Proč je nutné hlídat si prsa?

Už dnes se objeví SUPERMĚSÍC! Proč je nutné hlídat si prsa?
Zdroj: isifa.com

Už v neděli 10.srpna se na obloze objeví úchvatný astronomický úkaz. Jde o takzvaný Superměsíc, který se bude zdát větší a jasnější než je obvyklé. Bude to taková magická síla, že vám to prý zvětší i prsa.

V neděli dosáhne Měsíc úplňku a zároveň se na své oběžné dráze ocitne v nejbližší vzdálenosti od Země. Od naší planety bude ve vzdálenosti 356 896 kilometrů, což prakticky znamená, že při pohledu na noční oblohu bude o přibližně 14 procent větší a 30 procent jasnější než jsme zvyklí.

Na oblohu se Měsíc vyhoupne krátce po osmnácté hodině, ve tři čtvrtě na osm pak nastane okamžik, kdy bude Zemi nejblíže. Do úplňku se dostane o půl hodiny později.

Jak praví pranostiky, při svitu Superměsíce rostou obnažená ňadra, uvedl pro deník.cz ředitel brněnské hvězdárny a planetária Jiří Dušek.
 

Pokud pověrám věříte, nenechte si ujít ani "padající hvězdy" Perseidy, které bude možno pozorovat v noci od soboty do středy. Jak se traduje, padající hvězdy plní přání.

Perseidy chystají nebeské divadlo. Podívejte se, jak to vypadá, když hvězda z nebe padá:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Mimozemšťanka Dara Rolins točí videoklip. Líbí se vám v tomto převleku?

Exkluzivní svatební cesta: Mila Kunis s Ashtonem Kutcherem se podívají do vesmíru!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz