Věznice

Ve Velkých Přílepech otevřou ženské vězení! Takhle si tam budou žít

Ženská věznice ve Velkých Přílepech se po dvou letech znovu vrací do provozu. K jejímu zakonzervování došlo v důsledku amnestie bývalého prezidenta Václava Klause, nyní se věznice začíná opět pomalu plnit. Dvanáct žen již přijelo z věznice ve Světlé nad Sázavou, další budou následovat v příštích dnech.

Kapacita věznice je až 151 vězenkyň, podle odhadů se jí podaří zcela naplnit do několika měsíců. Rychlost jejího obsazení bude také záviset na obsazenosti ostatních ženských věznic v České republice.

Vybavení cel je skromné, vše je ale nové a čisté a poskytuje vězenkyním dostatečný komfort. Vězeňkyně zde mají možnost každodenního sprchování, oproti odsouzeným mužům mají navíc povoleno mít na celách větší množství kosmetických přípravků.

Ke znovuotevření věznice došlo z důvodu přeplněnosti ve zbývajících dvou českých ženských věznicích – ve Světlé nad Sázavou a v Opavě. Práci by tu nyní mohlo najít až šedesát zaměstnanců. Podle starostky Velkých Přílep Věry Čermákové není proti ani místní obyvatelstvo. Když se věznice otevírala poprvé, lidé prý měli určité obavy, ukázalo se ale, že byly liché.

Související obsah

Věznice ve Velkých Přílepech je určena pro ženy odsouzené do věznic s dohledem a dozorem, tedy pro mírnější typ výkonu trestu. Jsou zde ale připravení i na přijetí vězenkyň se závažnější trestní minulostí. Věznici uvedl do provozu v lednu roku 2012 tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, její vybudování stálo 11 milionů korun.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz