únos

Od únosu Hanky a Tonči uplynuly dva roky. Vrátí se někdy domů?

Od únosu Hanky a Tonči uplynuly dva roky. Vrátí se někdy domů?

Dnes jsou to přesně dva roky ode dne, kdy v pákistánské provincii Balúčistánu zmizely české turistky Hanka Humpálová a Antonie Chrástecká. A stále není jasné, co se s Hankou a Tončou vlastně stalo.

Ale naděje stále žije. Nejčerstvější informace o osudu obou mladých Češek jsou totiž jen deset dní staré a přišly z toho nejfundovanějšího zdroje - přímo od pákistánských úřadů.


"Oni nechtějí výkupné. Máme silné podezření, že únosci obě Češky schovávají v Afghánistánu," uvedl na začátku března pro The Express Tribune šéf pákistánského Národního úřadu pro krizové situace (NCMC) Saúd Azíz.


Zatím poslední video s Hankou a Tončou: Do Afghánistánu by tak měli každým dnem odcestovat pákistánští odborníci, aby se pokusili navázat kontakt s únosci přímo na místě. A o všem prý budou informovat české diplomaty sloužící v pákistánském hlavním městě Islámábádu.

Související obsah


Jde o první zprávy po velmi dlouhé době, kdy panovalo ze strany zodpovědných míst jen zlověstné mlčení. Hanku a Tonču už ovšem nikdo neviděl více než rok, poslední video s nimi se objevilo v říjnu 2013 a navíc bylo v té době několik měsíců staré.


Ze záběrů, na nichž obě unesené mluvily každá zvlášť anglicky i česky, bylo jasně patrné, že v zajetí hodně strádají a trpí. Evidentní to bylo především u blondýnky Tonči, která byla nápadně, až nezdravě bledá a jen samotné mluvení ji evidentně velmi vysilovalo.


Co říkal o šancích na záchranu expert 14 měsíců po únosu?Nemluvě o tom, že Hanka i Tonča se ve videu nepokrytě loučily se životem a vypočítávaly mimo jiné to, jak mají vypadat jejich pohřby a kde chtějí být pochovány. To rodinám optimismus dodalo jen těžko.


Hanka a Tonča upadly do zajetí 13. března 2013. Linkový autobus, kterým dívky cestovaly do Indie, obklíčili neznámí ozbrojenci, odzbrojili policistu, který cestující střežil a s oběma Češkami zmizeli neznámo kam.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rány, krev a střelba: Tohle drsné VIDEO z Čech jste už viděli?

Únos Zorky Hejdové: Nedobrovolně obcovala s nizozemskými fanoušky

pez, TN.cz

K tématu únos

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz