Doprava

Ministr dopravy slíbil, že zamezí házení polen na dálnici. Jak to dopadlo?

Ministr dopravy slíbil, že zamezí házení polen na dálnici. Jak to dopadlo?
Zdroj: TV Nova

Tisíce rizikových míst na českých dálnicích a silnicích. A mezi nimi i 17,5 tisíce mostů. Ukázalo se to před několika týdny, když na Přerovsku dvaatřicetiletý muž házel z mostů na auta dřevěná polena a ohrozil tak desítky lidí.

Ministr dopravy Dan Ťok tehdy slíbil řešení a slib, alespoň podle svým slov, dodržel. Na silnicích podle něj bude víc bezpečnostních prvků. Zatím tomu ale nic nenasvědčuje.

Z mostů na dálnici D1 u Hranic házel z nepochopitelných důvodů 32 letý muž z Přerovska na řidiče polena. Trefil přes 20 aut a jednomu řidiči poleno dokonce proletělo sklem naštěstí ho minulo. Je zázrak, že je po běsnění pachatele zraněný pouze jeden řidič. Škody šly do statisíců a všichni byli z útoku v šoku.

"Určitě se tím zabývat budeme. Je to věc, která ohrožuje naše občany. Já mám shodou okolností jednání s panem policejním prezidentem přes dopravu a s panem ministrem vnitra," říkal koncem ledna ministr dopravy Dan Ťok (ANO).

Související obsah

Dnes je to přesně 45 dní od útoku. A výsledek? "Konkrétní krok na tento incident jsme nenašli. Co je důležité, tak to je prevence, policie musí možná být rychlejší. A my se budeme bavit o tom, kde to dává smysl jestli nedávat vyšší ploty nebo nějakým způsobem zabezpečit rizikové úseky," zní ministrova odpověď.

Podle policie, se na zmiňované schůzce incident z Přerovska řešil jen okrajově. Z výroku ministra dopravy o tom, že by policisté měli být možná rychlejší si nic nedělají a ústy svého mluvčího vzkázali, že po každém hlášení jednají co nejrychleji a operativně.

Ředitelství silnic a dálnic v tuto chvíli připravuje několik projektů na oplocení. Ploty by měly vyrůst na úsecích D1, D2, D5, R6 a R4. Stavět se budou ale hlavně proti vběhnutí divoké zvěře.

jox, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz