Indie

Čechovi zadrženému v Indii hrozí vězení v otřesných podmínkách!

Čech, který už týden tráví v indickém vězení za to, že u něj letištní kontrola našla jeden náboj do pistole, to nebude mít v případě odsouzení vůbec jednoduché. Tedy pokud si trest bude muset odpykat v tamním kriminále.

Jestli bude muž, kterého před týdnem zadrželi na indickém letišti, skutečně odsouzen v Indii, čekají ho otřesné podmínky tamního vězení. Proč Čecha policie zatkla najdete TADY.

Většina vězeňských zařízení v zemi se totiž nachází v šíleném stavu. Věznice jsou přeplněné a trpí nedostatkem personálu. Sociální zázemí je v havarijním stavu nebo nefunguje.

O nevyhovujících podmínkách indického žaláře by mohla vyprávět například dvojice entomologů, kteří byli v Indii zatčeni v roce 2008. Emil Kučera a Petr Švácha z Entomologického ústavu Akademie věd ČR byli zadrženi poblíž národního parku Singalila u Dárdžilingu kvůli sběru larev hmyzu bez povolení. Ve vazbě skončili na několik týdnů.

 

Známý je také případ jogína Joseffa Michálka, který indické vězení, v němž si odseděl téměř 11 let, jako jeden z mála Evropanů přežil.

ČTĚTE TAKÉ:

Vítejte v pekle: Tohle jsou nejhorší věznice na světě

Krejčíř v JAR: Hned tři soudy řeší vraždy, za kterými má stát

A je to tady! Muž jde do vězení za zveřejnění pornofotek bývalé přítelkyně

TN.cz / vem,

K tématu Indie

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz