Barack Obama

Obama lhal ve snaze urvat si více slávy, tvrdí americký novinář

Obama lhal ve snaze urvat si více slávy, tvrdí americký novinář
Zdroj: Twitter

Obama lhal o bin Ládinově smrti. Politické "divadýlko", které se po smrti teroristy odehrálo ve Washingtonu, mělo Obamovi pomoci při prezidentských volbách, tvrdí ve svém článku držitel Pulitzerovy ceny, novinář Seymour Hersh.

Byla to velká vlastenecká pomsta. Prezident Obama, hovořící před nastoupenými vojáky s viceprezidentem Joem Bidenem po boku, vyjádřil vděk všech amerických občanů speciální jednotce Navy SEALs a poděkoval jim za „dobře odvedenou práci“ při exekuci osnovatele útoků z 11. září. Podle investigativního novináře Seymoura Hershe však byla situace docela jiná a Obamův proslov byl cynickou snahou urvat si co největší slávu.

Hersh tvrdí, že bin Ládin byl v době úderu v moci pákistánských ozbrojených složek už celé roky a že CIA se o jeho pozici dozvěděla od zběha, který doufal, že za své informace dostane slibovanou odměnu 25 milionů dolarů. Celá operace, jejímž cílem pak bylo notoricky známého teroristu zabít, pak byla dojednána s pákistánskou vládou. Pákistánci prý měli instrukce odpojit proud v bin Ládinově rezidenci a zmizet hned jak uslyší helikoptéru.

Hersh dále tvrdí, že způsob, jakým američané o celé události informovali, urazil pákistánce, což poškodilo vztahy tajných služeb obou zemí. Problém, jehož urovnání trvalo čtyři roky. Tak dlouho pákistáncům trvalo, než se uvolili k další spolupráci. K nápravě vztahů je však nevedla snaha amerických tajných služeb, ale hrozba ISIS.

hrb, TN.cz

K tématu Barack Obama

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz