Legionella

Strach v Brně! Pacient se v nemocnici osprchoval a zemřel!

V potrubí teplé vody Fakultní nemocnice v Brně se nacházela nebezpečná bakterie legionella. A bohužel napadla minimálně jednoho pacienta, který na následky nákazy zemřel.

První informace o tom, že ve sprchách fakultní nemocnice může být smrtelně nebezpečná bakterie, se objevily před čtyřmi měsíci.


V té době zemřel onkologicky nemocný pacient a pitva potvrdila, že se v nemocnici nakazil legionellou. Pravděpodobně se sprchoval teplou vodou a vdechl vodní tříšť, která obsahovala bakterii – to je nejčastější způsob nákazy.

Související obsah


Případem se začala zabývat hygiena, která nařídila dezinfekci potrubí teplé vody. Fakultní nemocnice teplou vodu dezinfikovala i před objevením legionelly a množství chemikálií je teď o něco vyšší, aby se podobný případ už neopakoval.


Bakterie nejvíc ohrožuje právě oslabené pacienty, kteří mají po operaci, nebo bojují s chronickým onemocněním. Úmrtnost po nákaze je u každého desátého pacienta. Stoprocentně se ale před legionellou chránit nelze a nemocnice jen může doufat že současná opatření zamezí další nákaze.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Brno zase perlí: Kluci tam ukradli dřevěnou kozu přímo z Betlému!

Nový výzkum tvrdí: Denní sprchování škodí!

pez, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz