Milan Chovanec

Ohrožuje Česko islám a uprchlíci? Ptali jste se ministra Chovance

Ministr vnitra Milan Chovanec byl hostem pořadu Vaše téma. Moderátorka Michaela Šmídová s ním mluvilo mimo jiných témat i o problematice uprchlíků.

Do Evropy se valí tisíce uprchlíků z Afriky a Asie. Některé státy už kvůli tomu zavedli speciální opaření. Maďarsko například staví plot na hranicích se Srbskem. Některé země uvažují o znovuzavedení kontrol na hraničních přechodech.

Česko přijalo na pokyn ministra Chovance balík opaření 17. června 2015. Policisté od té doby zajistili více než 1870 běženců. Kritici ale říkají, že opaření jsou nedostatečná a že bychom měli proti uprchlíkům postupovat rázněji.

Jaká další opatření proti imigrantské vlně chystá ministerstvo vnitra? Nehrozí s přílivem uprchlíků Česku nějaké nebezpečí? A jak by měla postupovat celá Evropa? Nejen na tyto otázky odpovídal v pořadu Vaše téma ministr vnitra Milan Chovanec.

Všechny díly pořadu Vaše téma najdete tady.

Kromě uprchlické krize hovořila moderátorka Michaela Šmídová s Milanem Chovancem i o kauze kolem České pošty nebo o tom, jak se mu ve vysoké politice daří držet štíhlou linii.

Chovanec je bývalý hejtman Plzeňského kraje. Poslancem je od roku 2013. Je ženatý a má dvě děti. K jeho koníčkům patří rybolov, politika a historie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz