Průzkum

Češi jsou největší rasisti v Evropě! Souhlasíte? ANKETA

Češi jsou největší rasisti v Evropě! Souhlasíte? ANKETA
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

Z posledního průzkumu Evropské komise vyplývá, že Češi jsou nejvíce nesnášenliví vůči menšinám z celé Evropy.

Evropská komise zjišťovala v zemích EU, jak se jejich obyvatelé dívají na příslušníky menšin. Průzkum se uskutečnil v červnu, kdy naplno propukla uprchlická krize.

Češi z průzkumu vyšli jako xenofobní národ, který nesnáší Romy, homosexuály, muslimy a obecně lidi s jinou vírou. V toleranci vůči Romům jsme vůbec nejhorší v Evropě. Devět z deseti Čechů lidí by vadilo, kdyby si jejich potomek přivedl jako partnera Roma. V práci by romského kolegu sneslo jen 29 % lidí. To je jednoznačně nejhorší číslo v Evropě. Druzí jsou Italové, kterým to vadí ve 37 % případů a třetí Slováci s 41 %.

Podobně bychom nesnesli, kdyby si dítě přivedlo jako partnera muslima - 88 % Čechů to vadí. Druzí jsou Slováci (84 %) a třetí Kypřané (77 %). Židé jako partneři nejvíc vadí Slovákům (71 %) a Čechům (65 %). Bezbožným Čechům ale vadí, i kdyby byl partner jejich potomka křesťan (20 %). I v tom jsme nejhorší v Evropě.

Související obsah

Co se týká barvy pleti, Čechům vadí i černoši (53 %) nebo Asiati (51 %). Vůči nim jsou nepřátelštější v celé Evropě jen Slováci (48 % by je sneslo jako kolegu v práci). V průměru jsou Evropané vůči lidem jiné barvy pleti tolerantní v 83 % případů.

Vůči homosexuálům jsou Češi podle průzkumu také nepřátelští. Jen 22 % lidí odpovědělo v průzkumu, že jim nevadí, pokud se na veřejnosti drží za ruce, líbají se nebo si projevují jinak svou náklonnost dvě osoby stejného pohlaví. Ještě hůře vnímají homosexuálny Litevci, Lotyši, Rumuni a Slováci. Naopak nejvíce tolerantní jsou vůči veřejným projevům homosexuality ve Švédsku a Španělsku.

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Průzkum

Důležité Události

Píše se na Deník.cz