Budoucnost

Fanoušci slaví: Dnes je ten den z Návratu do budoucnosti!

Fanoušci slaví: Dnes je ten den z Návratu do budoucnosti!
Zdroj: Universal Pictures

Pro miliony fanoušků science fiction dnes nastal slavný den. Do kin však nejde žádný kasovní trhák, podle mnohých však počínaje dnešní půl pátou "začíná budoucnost." Nastane totiž přesné datum, do kterého cestovali hlavní hrdinové filmu Návrat do budoucnosti z osmdesátých let.

Ve druhém díle slavné komediální trilogie režiséra Roberta Zemeckise z roku 1989 cestuje hlavní hrdina Marty McFly spolu s s trochu šíleným vědcem Emmetem Brownem do budoucnosti, aby zachránil svého syna v roce 2015. A datum, do kterého cestují je shodné právě s tím dnešním, přesně 21. října 2015, 04:29 odpoledne.

Jako stroj času jim slouží speciálně upravené sportovní auto DeLorean, kde stačí jen nastavit cílový čas a pořádně se rozjet. Nic však neprobíhá tak hladce, jak si hlavní hrdinové naplánují a hrátky s budoucností naberou nečekaný spád. Hlavní roli ve filmu si zahráli Michael J. Fox a Christopher Lloyd.

Související obsah

Film na samém konci osmdesátých let ukázal vizi budoucnosti, která je v mnohých věcech úsměvná, ale v mnohých až nečekaně přesná. Zemeckis nechával užaslé diváky v roce 89 kochat se létajícími auty, skateboardy a samozavazovacími tkaničkami.

Související obsah

Zatímco některé z vynálezů vykouzlí úsměv na rtech i dnes, některé předpověděli tvůrci filmu až nečekaně přesně. Trojrozměrné filmy, počítačové hry ovládané pohybem těla nebo třeba platba kartou přes internet patří dnes opravdu k všedním věcem. Pokud se chcete podívat na více vynálezů z Návratu do budoucnosti, které už dnes používáme, zde jich najdete více.

Pro všechny, který by si dodnes velmi vysoko hodnocený film (podle ČSFD.cz 186. nejlepší v historii) připomenout, o víkendu druhý díl slavné trilogie vysílá TV Nova již v tuto neděli ve 12:45!

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz