Zajímavosti

Dres Pelého nebo košile Michaela Jacksona jsou na prodej v Praze!

V Praze se otevírá pobočka Millionaire Gallery, prodejní galerie sběratelských kousků. Česká metropole se tak po Miami, Key Westu, Londýně a Dubaji stává pátým městem, kde pořídíte unikátní cenné kousky ze světa politiky, historie, showbyznysu, sportu nebo vědy.

V ulici Na Příkopě v Praze se otevřela zcela nová prodejní galerie, kde seženete věci, o kterých jste ani netušili, že jsou k prodeji. K mání jsou takové kousky, jako třeba dres slavného fotbalisty Pelého, Napoleonský vojenský dokument, prototyp první klávesnice Steva Jobse nebo košile Michaela Jacksona.

Vystavené exponáty si můžete samozřejmě prohlédnout, v případě zájmu a dostatku financí ale i zakoupit. K mání by mělo být vždy rovnou 60 cenných kousků. Pro sběratele podpisů nechybí například dres fotbalové Barcelony podepsaný všemi hráči nebo kolekce fotografií s podpisy všech šesti herců, kteří kdy ztvárnili Jamese Bonda.

Exkluzivita předmětů se samozřejmě odráží i v jejich ceně. Ty nejlevnější začínají na ceně 55 tisíc korun. Nejdražší je zatím zmiňovaná klávesnice zakladatele Applu Steva Jobse. Tu si v galerii cení na rovný milion a dle posledních informací je již prodaná. A to přestože galerie je v provozu doslova jen pár hodin. Podobnou hodnotu má i košile slavného zpěváka Michaela Jacksona, která ovšem zatím není k prodeji, půjde do dražby až za půl roku. Vyvolávací cena pak bude dle slov majitele pobočky Tomáše Nováka určitě nad hranicí milionu korun.

Značka Millionaire Gallery působí na světovém trhu přes 30 let a za tu dobu prodala stovky tisíc exponátů více než 25 tisícům zákazníků. Nejdražším prodaným dílem v historii společnosti byla sbírka podpisů všech amerických prezidentů, která se prodala v přepočtu za více než 9 milionů korun. Nejedná se však o prachprosté utrácení, nákup podobných předmětů je dobrou investicí. Dle odborníků mají takové sběratelské kousky dlouhodobě větší zhodnocení, než vládní dluhopisy nebo zlato.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz