Drogy

Dealeři si v Praze žili v luxusu z ředěného kokainu. Spadla klec

Dealeři si v Praze žili v luxusu z ředěného kokainu. Spadla klec
Zdroj: isifa.com

Přímo na ulici v Praze zadržela zásahová jednotka policie dva sledované velkoobchodníky s kokainem. Oba cizinci z Kosova si žili na vysoké noze. Ředěný kokain jim skvěle vydělával.

Muži z Kosova (30 a 43 let) se živili výhradně prodejem kokainu. "Jejich bohémský život začínal vždy kolem poledního, kdy vyráželi do úzkého centra metropole. Tam navštěvovali ty nejluxusnější bary a restaurace, kde jednak hojně hodovali a zároveň stejnou měrou dealovali," popsal jejich denní režim policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ve chvíli zadržení pražskou zásahovou jednotkou u sebe oba muži měli v součtu téměř tři sta tisíc korun na hotovosti. "Kokain s vidinou maximálního zisku takzvaně pajcovali na minimální možnou mez," popsal běžný trik mluvčí Hulan.

Související obsah

Ředění kokainu doložila i domovní prohlídka. "V domácnostech zadržených detektivové našli víc než 100 gramů šedesátiprocentního kokainu a také 50 gramů ředěné směsi připravené k prodeji, která kokainu obsahovala už ale jenom 16 procent," řekl mluvčí.

Zároveň v domácnosti Albánců kriminalisté zajistili i látky, kterými zadržení kokain ředili. "První ze dvou látek, se kterou dealeři drogu mísili, je určena pro růst svalů sportovců, což je za daných okolností ta lepší varianta. Druhá látka, kterou kokain rozřeďovali, je preparát určený výhradně pro zvířata," vysvětlil Tomáš Hulan.

Související obsah

Díky mnohaměsíčnímu prošetřování teď kriminalisté disponují několika desítkami svědků, z nichž někteří od dealerů nakupovali pouze ojediněle, jiní zase s poměrně železnou pravidelností, někdy dokonce ve velkém. Podle policistů si oba dealeři přišli na statisíce až miliony korun.

Vyšetřovatel oba zadržené obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropním látkami a s jedy, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let. S ohledem na možnou maximální výši trestu jsou oba obvinění stíháni vazebně. Starší z obviněných byl v minulosti už stíhán za pašování drog.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz