ISIS

Vladimir Putin pohrozil IS nasazením atomových zbraní

Vladimir Putin při setkání s ruským ministrem obrany chválil výsledky použití raket proti teroristům ISIS. Rakety Kalibr a KH-101 mohou být vybaveny konvenčními nebo atomovými hlavicemi. Ruský prezident doufá, že nebude potřeba nasadit do boje nukleární zbraně, jejich použití ale nevyloučil.

Během setkání v Kremlu podal ruský ministr obrany Sergej Šojgu Vladimiru Putinovi zprávu o výsledcích ostřelování Islámského státu pomocí nových raket Kalibr a KH-101.

Putin v rozhovoru poznamenal, že je třeba veškeré výsledky analyzovat, a dodal: "Střely Kalibr a KH-101 prokázaly, že jsou velice efektivní. Mohou být vybaveny oběma typy hlavic, konvenčními a nukleárními. Přirozeně není nutné nasadit tyto hlavice proti teroristům a já doufám, že jich nebude třeba.“

V úterý ruská ponorka Rostov na Donu poprvé otestovala střely Kalibr při ostřelování teroristického zařízení poblíž jejich základny u syrského města Rakka. Rakety voda – země byly vypuštěny z ponořené ponorky veStředozemním moři, sdělil Sergej Šojgu ruskému portálu RussiaToday.

Podle ruského ministra obrany byly také poprvé nasazeny bombardéry TU-22, které otestovaly letadlové střely KH-101. Ministr obrany Sergej Šojgu dodal, že o nasazení raket předem informovali své izraelské a americké kolegy.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejhloupější selfie roku: Džihádista ´blbec´ ukázal Američanům, kam shodit bomby

UNIKÁTNÍ GALERIE: Takhle děsivě by vypadala III. světová válka!

klma, KLM, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz