Deprese

Nejdepresivnější den roku: Proč zrovna dnes a co proti tomu dělat?

Nejdepresivnější den roku: Proč zrovna dnes a co proti tomu dělat?
Zdroj: Profimedia

Odborníci označili dnešní den za nejdepresivnější v roce. Lidé se podle průzkumů právě o tomto pondělí cítí nejvíce osamělí. Přidávají se navíc starosti s dluhy z Vánoc a špatné počasí.

Podle expertů je právě dnes "Blue Monday", nejdepresivnější den v roce. Většinu lidí (87 %) podle výzkumů ovlivňuje špatné počasí, které teď na polovině kontinentu zuří. Přidává se i minimum denního světla. Závěje sněhu navíc Evropanům připomínají, že léto je v nedohlednu.

Čtvrtina lidí navíc označila leden jako měsíc, kdy si připadají nejosamělejší. Zmizela i vánoční nálada - přichází "vystřízlivění" ze svátků, které lidé trávili s rodinou a přáteli. Na část populace také dopadají starosti z dluhů, které si nadělala právě kvůli vánočním dárkům.

Část viny nesou i nesplněná novoroční předsevzetí. Nejdepresivnějším dnem je navíc pondělí proto, že se po odpočinkovém víkendu nebo dokonce dovolené znovu chystáme do práce nebo do školy. Podle britských vědců se dnes cítí pod psa dvě třetiny lidí, informuje Daily Mail.

Související obsah

Náladu nám prý může zlepšit fakt, že zítra bude určitě líp. Mezi další rady psychologů patří hlavně fyzická aktivita od procházky přes cvičení ve fitku až po sex. Můžete také zkusit si pustit pozitivní písničky nebo filmy, případně navštívit kamarády. A pokud se vám nic nechce, běžte si brzy lehnout.
 

epa, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz