Počasí

Teplé počasí vydrží až do konce týdne. Sněžit bude jen na horách

Po arktických mrazech v minulém týdnu se do Česka opět vrátilo teplé počasí. A nadprůměrné teploty vydrží i v následujících dnech, někde se dokonce vyšplhají až na 12 °C. Na horách by se mohly objevit sněhové přeháňky.

Během dneška bude oblačno až zataženo, místy i polojasno. Na severu a severozápadě místy mrholení nebo slabý déšť. Nejvyšší denní teploty mezi 6 a 10 °C, na horách kolem 4 °C. V noci klesnou k 5 až -1 °C, ojediněle se může tvořit náledí. Vát bude mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Středa

Bude oblačno až zataženo, na jihovýchodě území až polojasno. Na horách ojediněle slabý déšť nebo mrholení, na Moravě se místy objeví mlhy. Nejvyšší teploty přes den 6 až 10 °C, v Čechách ojediněle až 12 °C. Na Moravě a na horách bude okolo 4 °C. Vítr bude jihozápadní o rychlosti 4 až 8 m/s, místy v nárazech dosáhne až 15 m/s.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, od severozápadu očekáváme déšť a v polohách nad 900 metrů sníh. Srážky budou postupně ustávat a místy bude až polojasno. Na Moravě se objeví mlhy. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 7 až 3 °C, přes den mezi 7 a 11 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s bude postupně slábnout.

Související obsah

Pátek

I v pátek bude oblačno až zataženo, na jihu a východě území občasné přeháňky, nad 800 metrů srážky sněhové. Ojediněle se mohou vyskytovat i mlhy. Teploty v noci klesnou na 0 až 4 °C, na severozápadě až na -2 °C a může se zde tvořit náledí. Přes den teploty 4 až 8 °C a mírný západní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s.

Víkend

Také v sobotu a v neděli bude oblačno až zataženo, občasný déšť a přeháňky, na Moravě mlhy. Na horách mohou být srážky sněhové. Nejnižší noční teploty -1 až 4 °C, přes den se vyšplhají na 6 až 10 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s bude v nárazech dosahovat až 15 m/s.
 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz