Zahraničí

Obří justiční omyl! Muž seděl 17 let za vraždu, kterou nespáchal

Obří justiční omyl! Muž seděl 17 let za vraždu, kterou nespáchal
Zdroj: Policie

Soud v USA zprostil viny muže odsouzeného na doživotí za vraždu šestnáctileté dívky. O jeho nevinně rozhodl test DNA. Ve vězení strávil podle portálu Daily Mail 17 let.

Soud v září 1999 odsoudil Malcolma Jabbara Bryanta na doživotí za vraždu šestnáctileté dívky Toni Bullockové, kterou měl spáchat 20. listopadu 1998.

Podle policie se tehdy Toni procházela se svou nejlepší kamarádkou po Harford Road v Baltimoru, když nějaký muž popadl, požadoval po ní peníze, vtáhl ji do uličky a zde ji pobodal.

Bryant byl zatčen několik týdnů po vraždě. Usvědčil ho očitý svědek a vzorky krve, které se našly na tričku oběti. Ta měla podle obžaloby patřit vrahovi.

První náznak o tom, že je Bryant nevinný, se podle Daily Mail objevil v roce 2011, kdy byly testovány vzorky nalezené pod nehty oběti, které neodpovídaly DNA odsouzeného.

V říjnu 2015 otestoval soud také krvavé skvrny z trička oběti a porovnal je s DNA Bryanta. Ty také neodpovídaly. Proto jeho právníci požádali o obnovení procesu. Nakonec žalobci obvinění stáhli a Bryant byl po 17 letech propuštěn z vězení. Nyní je mu 42 let.

Související obsah

Státní zástupkyně Marilyn Mosby se Bryantovi omluvila a ujistila rodinu oběti: "Vaše dcera nebude zapomenuta."
 

pj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz