Modrá zóna

Lidé kritizují modré zóny v Praze! Radnice vidí jen milionové zisky

Z modrých parkovacích zón na Praze 5,6 a 8 těří radnice asi milion korun denně. Za necelé dva měsíce už vybraly celkově 50 milionů! Na magistrát chodí desítky stížností, které upozorňují na nedostatky systému, podle odpůrců zón ale jeho (ne) funkčnost nikdo neřeší.

Modré zóny platí v Praze 5 a 6 osm týdnů. Radnice už vybraly desítky milionů, přesto má systém stále vážné nedostatky.

"Stížnosti chodí na jednotlivé městské části, je jedno, že ty automaty jsou složité na obsluhu. Další je, že jsou nedostatečně umístěny," jmenuje jeden z hlavních nedostatků předseda pražské ODS Filip Humplík.

Kvůli tomu tak mnohdy řidiči raději riskují pokutu za stání bez zaplacení. "Celkem magistrát eviduje více než pět tisíc jednání, která mají znaky přestupku, nyní je průběžně zasíláno provozovatelům oznámení o uhrazení částky. Vždy se jedná o částku maximálně dva tisíce korun," řekl TV Nova mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Související obsah

Další problém musí řidiči řešit s automaty, pokud chtějí zaplatit parkovné, automaty totiž neberou papírové bankovky. A hlavní problém?

"Pochopitelně ta klasická stížnost, je to o tom, že ti lidé, kteří mohli někde zaparkovat, dnes už nemohou a nerozumí tomu, proč jsou šikanováni," říká Humplík.

((AS:)) Řidiči se bouří, městu se ale peníze do kasičky sypou dál. Magistrátní úředníci přitom stále nejsou schopni zodpovědět jednoduchou otázku a sice - kolik nový systém vlastně stál.

Nikol Kudrnáčová/lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz