Vladimir Putin

Putin promluvil k národu. Přiznal ekonomické problémy Ruska

Poselství ruského prezidenta se letos točilo i kolem budoucí hlavy Spojených států amerických. Vladimir Putin je velmi rád, že prezidentské volby vyhrál právě Donald Trump a mimo jiné řekl, že Rusko hledá přátele a je připravené s Trumpem spolupracovat. Podle ruského prezidenta jsou Moskva a Washington zodpovědné za bezpečnost světa.

Každý rok je to stejné - hlučný sál Kremlu ztichne a ani nedutá. Do zlatých dveří totiž vchází nejdůležitější muž Ruska. Vladimir Putin si tradiční poselství užil už po dvanácté a mluvil, jako obvykle, téměř celou hodinu.

Související obsah

Na rozdíl od loňského roku, kdy se věnoval hlavně mezinárodnímu terorismu, letos začal vnitřními problémy Ruska a soustředil se hlavně na ekonomickou krizi. "Hlavním důvodem zpomalení naší ekonomiky jsou naše vnitřní problémy. V naší zemi chybějí investice i odborníci, moderní technologie a podnikatelské prostředí má jisté vady," přiznal Putin.

Putin ale zároveň pochválil ruský lid za to, že je schopen postavit se obtížným výzvám a hlavně bránit národní zájmy. Část poselství souvisela i s ruskou zahraniční politikou. Putin ani nemusel vyslovit jméno Trump. I bez toho bylo jasné, že si přeje aby se rusko-americké vztahy od ledna, kdy Trump vystřídá Obamu, rapidně změnily.

Související obsah

Nestojíme o žádné konfrontace. Nechceme nepřátele, hledáme přátele. Samozřejmě počítáme s tím, že spojíme své síly se Spojenými státy v boji proti terorismu. V závěru se pak Putin dostal i k praktickým informacím. Slíbil, že devatenáctikilometrový most na Ruskem anektovaný Krym bude hotový do roku 2018. Bude nejdelší stavbou svého druhu v Rusku.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz