Modrá zóna

Prahu čeká na Vánoce chaos. Kvůli návštěvám příbuzných

Pražští politici sami poskytli příklad toho, že vytváření modrých zón v metropoli je nesystémové a chaotické. Některé městské části totiž chtějí během svátků platnost modrých zón omezit . Prý chtějí vyjít vstříc lidem, které přijedou navštívit jejich příbuzní.

Nebude to ale platit pro všechny Pražany. A magistrátní opozice tak opět mluví o nespravedlivém systému.


Sváteční dny mezi Štědrým dnem a Novým rokem obvykle patří návštěvám příbuzných a přátel, v oblastech kde platí modré zóny ale mimopražští nemají často kde zaparkovat.


Některé městské části se proto rozhodly během svátků omezit provoz rezidenčních i návštěvnických zón. Během vánočních svátků se bude dát zadarmo parkovat v Praze 3, 5, 6 a 8.


Související obsah


"Kompetence na to, zda bude nebo nebude platit parkovací zóna, má každá městská část sama. My jako magistrát nemůžeme rozhodovat, jen doporučovat," krčí nad aktivitou radnic rameny radní pro dopravu Petr Dolínek.


Jiná situace ale panuje v samotném centru Prahy. Tady stejně jako v předchozích letech o přerušení zón přes Vánoce nikdo neuvažuje.


Rozšiřování placených zón vzbudilo v Praze vlnu nevole. Hromadnou žalobu podaly na magistrát do této chvíle desítky lidí. Nespokojených jsou ale tisíce. K dalšímu rozšiřování by ale i tak mělo dojít už v příštím roce a to v Praze 4, 5 a 7.
 

pez, Dominika Janochová, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz