Donald Trump

Trump chce rozšířit jaderný arzenál. Bude jednat s Putinem

Donald Trump chce rozšířit a zkvalitnit jaderný arzenál Spojených států. O svých plánech chce prezident osobně jednat se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Rusko totiž viní z toho, že na svém území údajně tajně rozmístilo střelu s plochou dráhou letu a porušilo tak mezinárodní smlouvu.

Prezident Donald Trump nejspíš dostojí svým předvolebním slibům a zkvalitní americký jaderný arzenál. 

"Spojené státy musí velmi posílit a rozšířit své nukleární kapacity. Musí tak činit do doby, než svět ohledně jaderných bomb nepřijde k rozumu," napsal Trump na svém twitterovém účtu. Na území Japonska nebo Jižní Koreji chce rozmístit protiraketový systém. 

Trump si také stěžoval, že Rusko použilo střelu s plochou dráhou letu a porušilo tím dohodu o kontrole zbrojení a uvedl, že o tom bude při příští schůzce jednat s Vladimírem Putinem. To ale Moskva popírá.

Související obsah

Vedle jaderných zbraní Spojenými státy rezonuje i další téma - vyostřené vztahy s Mexikem. Podle nového dekretu by totiž mohli být přistěhovalci vyhoštěni i za drobnou krádež nebo dopravní přestupek. Hromadné deportace, do kterých by byla zapojena i armáda, ale podle Trumpových ministrů nehrozí.


"Nebudou žádné, opakuji žádné masové deportace. Vše proběhne legálně a v souladu s lidskými právy a zákony ve Spojených státech,"řekl John Kelly, ministr vnitřní bezpečnosti USA. Na jižní - mexické hranici navíc chtějí Spojené státy vybudovat zeď. Stavba má začít během několika měsíců.

Petra Matýsková/has, TN.cz

K tématu Donald Trump

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz