Bydlení

OBRAZEM: Sestry dokonale přestavěly starou maringotku!

OBRAZEM: Sestry dokonale přestavěly starou maringotku!
Zdroj: Studio Schwestern

Dvě mladé sestry přestavěly na Vysočině starou maringotku na nádherné rekreační bydlení. Ze starého omšelého vozu je tak nyní moderní a přesunovatelná chatka!

Sestry Monika a Iveta Čermákovy tvoří architektonické studio Schwestern. Starou maringotku, vyřazenou z vozového parku legendární cirkusácké rodiny Berousků, darovali spolu s dalšími členy rodiny a přáteli svému otci k jeho 50. narozeninám.

Neobvyklý dárek zabavil oslavence na dlouhou dobu: "Záměrně byla pořízena maringotka před rekonstrukcí, aby oslavenec osvěžil své truhlářské vzdělání a mohl dvě léta strávit manuální činností," popisují sestry.

Pro umístění maringotky byl zvolen mírně svažitý pozemek s výhledem na nedaleký hrad Lipnice. Právě tímto směrem jsou situovány velké posuvné prosklené dveře, které tak zevnitř otevírají nádherný výhled do okolní krajiny. Navíc skvěle propojují vnitřní prostor s venkovní stupňovitou platformou, na které se dá za teplých dnů velmi pohodlně sedět.

Související obsah

Maringotka je dlouhá 7 metrů a široká 2,5 metru. V zadní části, kde byl původně vstup, vznikla koupelna s toaletou, jinak je prostor otevřený bez jakýchkoliv příček. Nechybí kuchyňský kout, kamna ani velká dvojlůžková postel, pod kterou se nachází velký úložný prostor. Vnitřní obložení a vestavěný nábytek je z přírodní překližky, podlaha pak ze starých zrecyklovaných prken.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz