Zahraničí

Nejstarší matka na světě: Péči o syna nezvládá! Nemůže ani kojit

Nejstarší matka na světě: Péči o syna nezvládá! Nemůže ani kojit
Zdroj: Profimedia

Daljinder Kaurová (73) z Indie je zřejmě nejstarší matkou na světě. Před necelým rokem porodila své prví dítě. V té době jí ale bylo 72 let. Nyní přiznala, že její staré tělo mateřství nezvládá.

Indka se stala poprvé v životě matkou, když po umělém oplodnění porodila v roce 2016 syna Armaana. "Bůh vyslyšel naše modlitby. Můj život konečně dobře skončí," prohlásila tehdy Daljinder ze severoindického Amritsaru. Tvrdila, že se cítí plná energie.

Nyní se ale vše změnilo. Žena přiznala že péče o dítě je velmi náročná a její tělo na to nestačí. "Zhoršil se mi krevní tlak a velmi rychle se teď unavím. Byla jsem za několika lékaři, ale dávají mi jen léky a dietní plány," přiznala deníku Daily Mail.

Obává se, aby její syn o matku brzy nepřišel. "Musím o své zdraví pečovat, ale zároveň se musím starat i o něj. Od té doby, co začal lézt, jsem pořád na čtyřech a je to náročné. Moje tělo to nezvládá. Je to mnohem těžší, než jsem myslela," řekla.

Její manžel Mohinder Singh Gill (80), který vlastní farmu, měl kvůli jejich věku starosti už v těhotenství. Věřil však, že se o ně Bůh postará. Armaanovi bude brzy rok, na svůj věk je ale velmi malinký. Váží pouhých 6,8 kg. Podle místních měřítek by měl mít minimálně o dvě kila více.

"Hubený je nejspíš proto, že jsem ho pořádně nekrmila. Musela jsem ho přestat kojit ve třech měsících, protože se mi přestalo dělat mléko," vysvětlila žena. Syna ale dokrmuje a pečuje o něj.

Související obsah

Po dítěti toužili celý život. Nikdy se jim ale nepodařilo otěhotnět. "Bylo to ponižující nebýt schopen zplodit dítě, to bezpochyby. Ale pořád jsme se akorát hádali a vůbec jsme neměli čas to promyslet. Když jsme před lety už měli více času, rozhodli jsme se, že se o dítě znovu pokusíme," říká otec dítěte.

Podle lékařů měla žena částečně zablokované vejcovody, ale kvůli špatné úrovni zdravotnictví na to nikdo včas nepřišel. I když je mateřství pro ženu velmi náročné, ničeho nelituje. Je šťastná, že svého syna má. "Ať jsem kdekoliv, vždycky se ke mně připlazí. Miluji ho. Je přátelský a na každého se směje," zakončila Daljinder.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz