Modrá velryba

První česká oběť Modré velryby! Dominika popisuje, jak ji vydírají

Modrá velryba už je v České republice. Čtrnáctiletá Dominika z Ústeckého kraje hru vyzkoušela. "Je horší, než jsem si myslela," tvrdí. Nyní se snaží varovat své vrstevníky: "Nehrajte ji. Skončit s velrybou je velmi těžké!"

Ze slov Dominiky mrazí: "Bojím se úplně všeho. Bojím se toho, co mi píšou, bojím se toho, co mi volají. Bojím se to ukončit, bojím se to hrát dál. Myslím hlavně na svoji rodinu, nechci jí ubližovat, jinak je mi to prakticky úplně jedno," řekla ve videu čtrnáctiletá Dominika.

Reportáž TV Nova o nebezpečné hře a rozhovor s psychologem:

 

Ve smrtelně nebezpečné hře splnila první tři úkoly:

1. Vyřež si do ruky "F47" a pošli fotku kurátorovi (čísla, která žádají, se mění)

2. Vzbuď se ve 4.20 a sleduj děsivá videa, která ti kurátor pošle

3. Pořež se podél žil na ruce, ale ne příliš hluboko, a pošli fotku kurátorovi.

Celý seznam úkolů a princip hry najdete ZDE.


Hru údajně začala hrát ze zvědavosti. "Nikdy jsem se nechtěla zabít," tvrdí. Ukončit se ji prý rozhodla už po třetím kole, ale kurátor - člověk, který rozdává úkoly, jí začal vyhrožovat. S dívkou měl komunikovat v angličtině a nutit ji, aby pokračovala. "Psal mi, co si to dovoluju, že ho neposlouchám, a začal mi nadávat," dodává.

Kamarád Dominiky natočil video, aby na Modrou velrybu upozornil 

 

Kurátor prý psal Dominice výhružky na sociální síti Vkontakte (ruská obdoba Facebooku) a emaily. "Najdu si tě, ublížím ti, zabiju tě!" má být jen zlomek výhružek, která dívka obdržela. Dokonce měl kurátor tvrdit, že ublíží jejím příbuzným a přátelům. "Vím všechno o tvojí rodině, znám tvé přátelé, znám tvé jméno a datum narození," napsal jí. Při registraci na sociální síti totiž musela zadat telefonní číslo, email a další osobní údaje.

Související obsah

Účet na VKontakte prý smazala. Dokonce i email, kterým se přihlásila. Nyní mají její telefonní číslo. Naposledy jí údajně někdo psal ve středu odpoledne. Večer jí volalo cizí číslo s americkou předvolbou - hovor nepřijala. Bojí se a zvažuje i zrušení telefonního čísla. O své zkušenosti se rozhodla promluvit, aby mohla varovat ostatní, vzkazuje jim jediné: "S hrou si nezačínejte ani ze zvědavosti!"

Děsivá hra se k nám dostala z Ruska

Modrá velryba stojí už za smrtí asi 130 mladých lidí v Rusku. Například koncem února se skokem ze střechy obytného domu zabilla Julia Konstantinovová (15) a její kamarádka Veronika Volkovová (16). Více čtěte ZDE.

Na policii se ale Dominika obrátit zatím nechce. Myslí si, že by jí vyšetřovatelé nepomohli. "Když jsem hledala informace na internetu, psali tam, že policii se nikdy nepovedlo celou tuhle kauzu ukončit," říká. České policejní prezidium ale vyzývá všechny, kdo na hru narazí, aby to ihned nahlásili rodičům nebo policii.

Na Slovensku vyšetřují smrt šestnáctiletého Denise, který skočil pod vlak. Jeho kamarád řekl médiím, že i on hru hrál. Více čtěte ZDE.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HAZARD SE ŽIVOTEM? Měsíc pil 4 litry vody denně! Neuvěříte, jaké to mělo důsledky

FOTO: Nejpodivnější pokus o sebevraždu všech dob! Nepochopíte, jakým způsobem se chtěl muž zabít

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz